• Обновено
Раководител: 30мм Нови M2AI 90 агол Супер-тешко високо-брзински челик bevel chamfering алатка Еден Flute Директно месо тело 30*10*71*1F

Раководител: 30мм Нови M2AI 90 агол Супер-тешко високо-брзински челик bevel chamfering алатка Еден Flute Директно месо тело 30*10*71*1F

Rating 
DEN 665.76

Залиха
Во магацинот.


Мин. нарачката е 1 PCS.
Раководител : 30мм Нови 90 агол Супер-тешко високо-брзински челик bevel knivess chamfering алатка Еден Flute Директно месо тело 30*10*71*1 F Карактеристики : изглед на едноставни, јасни, уникатна, иновативна, структурирана; геометриска точност од стандардните производи 40% зголемување се препорачува за roughing, полу-завршна обработка, погоден за фино мелење; пред подобрување по агол заврши, толку остар раб , чип светлина. По рог сечилото ширина зголемена за 15%. Сила се зголеми, стабилен и сигурен; со уникатен процес, животниот стандард машина два пати, со висока цена. Општи опрема и за конвенционалните мелничката методи, но исто така и за CNC опрема. M2 AI е не-кобалт-алуминиум-што содржат супер-тешко високо-брзински челик, вакуум греење промовира абнормални зрнца раст. Инертен гас цели вакуум греење, може да се зголеми греење стапка, го попречуваат формирањето на абнормално големи зрна, подобрување на сила и цврстина M2 AI челик. Главните фактори кои влијаат на сила и цврстина на челик не е M2 AI мешани кристали и austenite жито големина, но, облик и дистрибуција на карбид челик. Со цел да се игра супер тешко M2 AI челик вакуум борбата против температура може да се зголеми, така што на тврдоста на 66 HRC или повеќе. Препорака : за обработка на материјал цврстина на 32 степени или помалку 4 Flute за аглите или стан 3 Flute за алуминиум производи 2 Flute за keyway главните параметри : максималниот дијаметар на главата : 30мм месо тело со Дијаметар : 10мм Должина : 71mm Број на Забот : 1 Материјал : M2 AI (алуминиум-што содржат високо-брзински челик) Пакет се вклучени : 1pcs * 30x10x71x1 F
90° Пее Flute Директно Месо Тело
Материјал
Количината на Flute(компјутери )
Д1(mm )
D2 (mm)
L (mm)
Агол(° )
Линк
M2 AI
1
6
6
50
90
M2 AI
1
8
6
50
90
M2 AI
1
10
8
50
90
M2 AI
1
12
10
56
90
M2 AI
1
16
10
60
90
M2 AI
1
20
10
63
90
M2 AI
1
25
10
57
90
M2 AI
1
30
10
71
90
M2 AI
1
40
12
85
90
Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ . 2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. 3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена. Испорака : 1)Ние ќе брод редоследот по 3 работни дена и според времето на исплата, ве молиме да обрнете во време откако ќе го порачаат. 2)Ние Брод на Светот со кина, воздухот mail , EMS и курирската служба DHL . 3)пратката ќе стигне до најголемиот број на земји во рок од 10 до 30 дена. ( Некои земји можеби ќе треба подолго ) 4)времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена. 5)Предметите ќе пристигне во текот на 60 дена по испорака( русија 90 дена,Бразил 120 дена),па ве молиме да не се отвори спор пред испораката.

Основни карактеристики

Дијаметар:
30мм
Вкупна Должина:
71mm
Број На Модел На:
30*10*71*1F
Тип:
Chamfering алатка
Материјал:
M2AI
Обложување:
Без слој

Најдобри понуди