• Обновено
Бесплатен превозот 5/торба Нови 2flute M2AI кол 11mm крајот мелница машина машина алатка CNC умре Супер-тешко high speed челик 2F11*12*35*85

Бесплатен превозот 5/торба Нови 2flute M2AI кол 11mm крајот мелница машина машина алатка CNC умре Супер-тешко high speed челик 2F11*12*35*85

Rating 
DEN 1439.52

Залиха
Во магацинот.


Мин. нарачката е 1 PCS.
Бесплатен превозот 5/торба Нови 2flute M2 AI кол 11mm крајот мелница машина машина алатка CNC умре Супер-тешко high speed челик 2 F11*12*35*85 Карактеристики : изглед на едноставни, јасни, уникатна, иновативна, структурирана; геометриска точност од стандардните производи 40% зголемување се препорачува за roughing, полу-завршна обработка, погоден за фино мелење; пред подобрување по агол заврши, толку остар раб , чип светлина. По рог сечилото ширина зголемена за 15%. Сила се зголеми, стабилен и сигурен; со уникатен процес, животниот стандард машина два пати, со висока цена. Општи опрема и за конвенционалните мелничката методи, но исто така и за CNC опрема. M2 AI е не-кобалт-алуминиум-што содржат супер-тешко високо-брзински челик, вакуум греење промовира абнормални зрнца раст. Инертен гас цели вакуум греење, може да се зголеми греење стапка, го попречуваат формирањето на абнормално големи зрна, подобрување на сила и цврстина M2 AI челик. Главните фактори кои влијаат на сила и цврстина на челик не е M2 AI мешани кристали и austenite жито големина, но, облик и дистрибуција на карбид челик. Со цел да се игра супер тешко M2 AI челик вакуум борбата против температура може да се зголеми, така што на тврдоста на 66 HRC или повеќе. Препорака : за обработка на материјал цврстина на 32 HRC или помалку 4 Flute за аглите или стан 3 Flute за алуминиум производи 2 Flute за keyway главните параметри : Flute количина : 2 Глава Дијаметар : 11mm месо тело со Дијаметар : 12mm Нож должина : 35mm Целосна должина : 85mm Материјал : M2 AI (алуминиум-што содржат високо-брзински челик) Пакет се вклучени : 5pcs* 2 F 11x12x35x85mm
Четири Flute-Крај Мелници
Материјал
Количината на Flute(компјутери)
Д1 (mm)
D2 (mm)
L2 (mm)
L1 (mm)
Линк
M2 AI
4
1.5
6
4
60
M2 AI
4
2
6
11
60
M2 AI
4
2.5
6
11
60
M2 AI
4
3
6
11
60
M2 AI
4
3.5
6
12
60
M2 AI
4
4
6
12
60
M2 AI
4
4.5
6
15
60
M2 AI
4
5
6
15
60
M2 AI
4
5.5
6
12
63
M2 AI
4
6
6
19
63
M2 AI
4
6.5
8
25
66
M2 AI
4
7
8
25
66
M2 AI
4
7.5
8
25
66
M2 AI
4
8
8
23
66
M2 AI
4
8.5
10
25
75
M2 AI
4
9
10
25
75
M2 AI
4
10
10
25
75
M2 AI
4
11
12
35
85
M2 AI
4
12
12
35
85
M2 AI
4
13
12
35
85
M2 AI
4
14
12
40
90
M2 AI
4
15
16
42
95
M2 AI
4
16
16
42
95
M2 AI
4
17
16
40
95
M2 AI
4
18
16
40
95
M2 AI
4
19
20
50
110
M2 AI
4
20
20
50
110
M2 AI
4
22
20
50
110
M2 AI
4
25
20
60
125
Четири Flute Долго Должина
Материјал
Количината на Flute(компјутери)
Д1 (mm)
D2 (mm)
L2(mm)
L1 (mm)
Линк
M2 AI
4
3
6
20
68
M2 AI
4
4
6
24
68
M2 AI
4
5
6
24
68
M2 AI
4
6
6
30
75
M2 AI
4
8
8
38
85
M2 AI
4
10
10
45
95
M2 AI
4
12
12
53
110
M2 AI
4
14
12
53
110
M2 AI
4
16
16
63
123
M2 AI
4
18
16
63
123
M2 AI
4
20
20
75
141
M2 AI
4
25
20
90
166
M2 AI
4
12
12
80
135
M2 AI
4
16
16
100
180
M2 AI
4
20
20
100
180
M2 AI
4
25
25
150
250
Кликнете Тука
Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT.

Основни карактеристики

Дијаметар:
11mm
Тип:
Крајот Мелница
Вкупна Должина:
85mm
Број На Модел На:
2F11*12*35*85mm
Материјал:
M2AI
Обложување:
Без слој
is_customized:
Yes

Најдобри понуди