• Обновено
5pcs 6*25ММ Две Флејта Спирала Карбид Алатки, Резба Алатка Битови, Гравирање Алатка Секачи,Крај Милиони Секачи за CNC Рутер Машина

5pcs 6*25ММ Две Флејта Спирала Карбид Алатки, Резба Алатка Битови, Гравирање Алатка Секачи,Крај Милиони Секачи за CNC Рутер Машина

Rating 
DEN 1158.72

Залиха
Во магацинот.

Бесплатен Превозот НОВИ 5 Парчиња 6 x25mm Карбид CNC Рутер Битови, 2 Flute Спирала Секачи, Крај Милиони Алатки за Дрво Акрилик ПВЦ
Соодветни Материјали :
Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotus одбор,
Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, итн.
Примена :
Сечење, гравирање, slotting, мелничката, и така натаму, како што се шупливи се намали.
Карактеристики :
(1) висока прецизност мелење од увезени машински алати;
(2) Единствен заврши полски, остар најсовремена;
(3) Висока издржливост, не е лесно да се скрши;
Спецификација / Достапна Sizs :
(1) Дијаметар : 0.125" / 0.16" / 0.24" / 0.32" (3.175 мм/4mm/6mm/8мм);
(2) за Да нарачате, ве молиме наведете го моделот ви се допаѓа.
ЦИР : Сечење на Работ Дијаметар;
CEL : Сечење на Работ Должина;
SHK : месо тело со дијаметар;
Пакетот вклучува :
5pcs x 6*25мм 2 flute мелење машина.
Пакетот вклучува :
5pcs x 6*25мм 2 flute мелење машина.
Повратни информации :
ако сте задоволни со нашите производи,ве молиме да ни даде postive повратни информации и Пет ѕвездички Детали Продавачот Оценка.Вашиот одобри е најмногу ги охрабри за нас.ви благодариме!!!

Основни карактеристики

Број На Модел На:
GSX625
Бренд Име:
ЗМЕЈ ДИЈАМАНТ
Вкупна Должина:
За 50mm
Материјал:
Карбид
Дијаметар:
6mm
Тип:
Еден Flute Мелење Машина
Состојба:
100% Сосема Нов
Место на Потекло:
Шангај,Кина
Месо тело дијаметар:
6mm
Сечење на работ дијаметар:
6mm
Сечење Должина:
25mm
Соодветни Материјали:
acryl пвц дрво, мдф пластични lotus одбор
Примена:
резба сечење мелничката slotting шупливи намали
Карактеристики:
висока прецизност издржливост остри сече на работ
Количина:
5pcs/многу
Пакет:
Доаѓаат со кутија

Најдобри понуди