• Обновено
Светлината Фотон ДОВЕДЕ Лицето Маска за Подмладување на Кожата Убавина Терапија Фото Терапија 420123

Светлината Фотон ДОВЕДЕ Лицето Маска за Подмладување на Кожата Убавина Терапија Фото Терапија 420123

Rating 
DEN 5426.00
DEN 5712.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Опис :
За Кожата LED Маска
Кожата led светло терапија се покажа како ефективна за третман на неколку аспекти на стареење на кожата.
Повеќе студии покажале Подобрување на парична казна брчките, mottled хиперпигментација, тактилни
грубост и sallowness. Овие резултати се поддржани од страна на двете производството на колаген и зголемување на размножување.
Како Светла работа?
LED Светло Терапија е употреба на специфични бранови должини на светлината која ја даде исклучи енергија, кои што се користат во
многу апликации. Ова е познато како Фото Терапија. LED залага за Емитуваат Светлина Диоди. Диоди даде
исклучување на енергија во вид на светлина, силни, светли, ефикасно, и се користи за да ги убие бактериите кои предизвикуваат дамки.
Црвено светло(650-730nm)
Ќе се стимулира производството на колаген. Колагенот е основен протеин се користи за поправка на оштетените
ткиво и да го замени стариот ткиво. Најдобро за фини линии, и, исто така, ќе помогне да се намали големи пори.
Сино светло(430-450nm)
Бактериите во акни содржат Porphyrins; сината светлина е во можност да го убие Porphyrins поради висок афинитет
со овој бран должина. Сината светлина исто така има смирувачки акција која е многу ефикасен за hypersensitivity.
Зелено светло(525-550nm)
Билансот на зелено светло може да баланс на бојата на пигмент, намалување на фини линии,хранливи материи стареење на кожата,
да се забрза процесот на исцелување на раната и го олеснат се плашиш.
Основната Функција :
Подобрување на симптоми како што се стареењето и губење на кожата,во голема пора,тенки брчки.
Подобрување на pigmentary патолошки промени,како што се луничка,изгореници,senile зла.
Подобрување на темен тен предизвикани од лош метаболизам или лоша циркулација.
Поправка и сестра на оштетената кожа.
Подобрување на производи за нега на кожата адсорпција.
Спецификација :
Напон : 110 V~240 V
LED светло, Црвено, Сино Зелена
Тежина : 1.5 килограми
Пакетот Вклучува :
1 x LED маска
1 x адаптер
1 x упатство

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Примена:
Лице
Број На Модел На:
420123
Големина:
Medium
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
icarekit
Тип:
M
Бродови Од:
Кина

Најдобри понуди