• Обновено
1 Пакет NdFeB Магнет Диск Кол 15.87x1.59 mm N42 Кол. 5/8x1/16 Силна Neodymium Магнети Ретки Земјата Магнети Сензор магнети

1 Пакет NdFeB Магнет Диск Кол 15.87x1.59 mm N42 Кол. 5/8x1/16 Силна Neodymium Магнети Ретки Земјата Магнети Сензор магнети

Rating 
DEN 815.00
DEN 815.04
-0 %

Залиха
Во магацинот.


Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг
[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]
Димензии : Дијаметар 15.875 x 1.5875 mm дебелина / 5/8"*1/8" Tolerances : ±0.002" x ±0.002" (+/-0.05 mm x ±0.05 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата/Слој : Ну-Cu-Ni (никел) тројно позлатен, Или Zn (Цинк) галвански Magnetization на Ветер : Axial (Столбови на Рамни Краеви) Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр. Флукс.Димензии) и 24-Часовна Сол Спреј Тест. Овие не се играчки, чувајте ги подалеку од дофат на деца!
Поради силните Magnetizing, да ги задржи електроника далеку од магнети

Основни карактеристики

боја:
24pcs, 60pcs, 500pcs, 2000pcs
Композитни:
NdFeB Магнет
Со Дупки:
No
Број На Модел На:
HMME
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Обликот:
ДИСК РОД
Материјали:
NdFeB
одделение:
N42 МОЖЕ да СЕ CUSOTOMIZED
Димензии:
Како што е прикажано во описите
Magnetizing:
ПРЕКУ ДЕБЕЛИНА
позлата:
NICUNI / Zn
Толеранција:
+/-0.1 MM
MOQ:
1 КОМПЈУТЕР, ПОНИСКА ЦЕНА ЗА ПОГОЛЕМА КОЛИЧИНА
is_customized:
Yes

Најдобри понуди