• Обновено
Сина и Зелена Стакло Лустерот Виси Уметност

Сина и Зелена Стакло Лустерот Виси Уметност

Rating 
DEN 37440.00

Залиха
Во магацинот.


Сина и Зелена Стакло Лустерот Виси Уметност
Големина : W65cm*H80cm(26"*H32")
За лустерот :
Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт. Лустери кои ќе светне вашиот живот. Рака разнесени во шарени со уникатни teardrop и извртени произлегува.
Секој лустерот доаѓа стандард со четири или повеќе 110 V-240 V ЛЕР светилки , а бранеа никел таванот планината и кабел-заклучување на монтирање на хардвер. Изработени од 100% рака разнесени стакло, секоја чаша матични мерки помеѓу 10-20 инчи во должина и е индивидуално висеше на централна метална рамка. Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација и бесплатна телефонска поддршка. Достапна во само 1 големина. Сите Лустери може да биде рамна монтирани или спушти до 80 инчи од таванот со нашите прилагодливи кабел за заклучување на кабли. Хардвер и електрична опрема вклучени.
Димензии :
Бидејќи секој стакло матични е индивидуално разнесени, големини се приближни. Можете да го прилагодите големина и боја. Пакување & Испорака
Пакување :
Превозот :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС . Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло. Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашата пратка. Ве молиме овозможи 3-4 недели за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3 недели. Приоритет/Изразат испорака достапни на посебно барање. Сите пакети осигурени против кршење. Нашите Услуги
Инсталација и Одржување на :
Електричната инсталација е многу similiar за ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење упатство за инсталација и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози. Одржувањето е лесно користење на кондензирана воздух за чистење. Светилки се достапни преку врвот на лустерот. Најчесто поставувани ПРАШАЊА
Како да се Прилагоди на вашиот лустерот :
Над половина од стакло уметност лустери ние продаваме тука се прилагоди на некој начин. Едноставно јавете ни се на продавницата и нека знаат точно она што го сакате од вашиот лустерот и ние ќе се направи тоа да се случи!
Флеш Монтажа или Виси Вашиот Лустерот од Високи Тавани : Сакате вашиот лустерот како блиску до таванот, како е можно? Нема проблем. Сите наши лустери може да биде рамна монтира на таванот без никаква дополнителна опрема или да се расправаме.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
100% рака разнесени
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
7days
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CE,УЛ
Заврши:
Железо
Стил:
Арт Деко
База Тип:
G9
Е dimmable:
No
Напон:
110V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
BGC3008
Големина на:
65*H80cm(26*H32)
Напон:
110v, 120v, 220v, 240v
is_customized:
Yes
Број на Светла:
6
Wattage:
3w/LED

Најдобри понуди