• Обновено
1/2' Телевизија во ЖИВО Леќи на камерата Леќи Одговараат за В Гората Камера фокусна должина 35mm Ф1.7 во Црна H0178 за Олимп OM-D E-М1 E-M5 E-M

1/2' Телевизија во ЖИВО Леќи на камерата Леќи Одговараат за В Гората Камера фокусна должина 35mm Ф1.7 во Црна H0178 за Олимп OM-D E-М1 E-M5 E-M

Rating 
DEN 924.00
DEN 1075.20
-14 %

Залиха
Во магацинот.


2/3" Телевизија ТВ Објектив/CCTV Леќа за В Гората Камера 35mm Ф1.7 во Црно
Карактеристики :
1. Оваа CCTV Леќа карактеристики легури школка со квалитетот на леќите.
2. Тоа е идеален за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн.
Тоа ви дава најшироката поле на гледање слика на располагање со 16mm В гората леќа.
3. Ова видео надзор Објектив обезбедува ултра-јасна визија за вашата камера.
4. Овој објектив е 35mm објектив вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост. Нејзините ирис може рачно да бидат прилагодени според достапните нивоа на светлина.
5. Висок квалитет на 35mm објектив со фокусно и f/1.7 бленда, погоден за ниско-светло апликации.
6. Фокус кон бесконечност
7. CMOS : 2/3"
Компатибилен со :
16mm В Гората Камера
за Олимп OM-D E-М1 E-M5 E-M10
Pen E-PL7 E-PL6 E-P5 E-PL5 E-PM2 E-P3 E-PL3 E-PM1 E-PL2 E-PL1 E-P2 E-P1
за Panasonic LUMIX GH4 GM1 GX7 GF6 GH3 G5 GF5 GX1 GK GF3 GK G3 GH2 GK G2 GF2 GK G1 GF1 G10
за Sony NEX Камера
NEX-5 T NEX-3 N NEX-6 NEX-5 R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5 N NEX-5 C NEX-C3 NEX-3 NEX-5
за Samsung NX Камера
NX3000 NX30 NX мини NX1100 NX2000 NX300 NX210-апарат nx200 NX20 NX10 NX5
за Nikon1 : J4 S2 V3 AW1 J3 J2 J1 S1 V1 V2
за Pentax П П-S1 Q10 Q7
за Canon EOS M M2 M3
за Fujifilm X-Pro1 X-Е1 Х-Е2 X-X M1-А1 X-Т1
Answer : ___________________________ Note : Сите модели погоре треба да купите дополнителни C-планината објективот на камерата адаптер.
Пакет inluuded :
2/3" Телевизија ТВ Објектив/CCTV Леќа за В Гората Камера 35mm Ф1.7 (Црна) x1pcs

Основни карактеристики

Интерфејс Тип:
В Уста
Употреба:
Камерата
Фокусна Должина:
35mm
Максимална Бленда:
Ф1.7
Сцена Тип:
бизнис
Калибар:
16mm
Леќа Тип:
упатство
Број на Дијафрагмата Ножеви:
7 Ножеви
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Бренд Име:
Pixco
Број На Модел На:
тв објектив
Пакет:
Yes
Целосна Рамка:
No
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Фокус Тип:
Премиерот Леќа
Pixco Модел:
35mm ф1.7
боја:
Црна
Фокусна Должина:
35mm
Зум Режим:
Зум

Најдобри понуди