• Обновено
Бесплатна испорака!!! Црвени LED G4 Светилка 6LEDS на 5050SMD Круг Сијалица Dimmable Широк напон AC/DC10-30V 5pcs/многу

Бесплатна испорака!!! Црвени LED G4 Светилка 6LEDS на 5050SMD Круг Сијалица Dimmable Широк напон AC/DC10-30V 5pcs/многу

Rating 
DEN 658.00
DEN 812.16
-19 %

Залиха
Во магацинот.


Точка : ЛЕР G4
1 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Место Светло Светилка Светлина , 6pcs SMD 5050 , ПРЕДВОДЕНА замена на сијалица ,6400k Ден Светло Бела боја со G4 Фитинг , Одговара на Стандард GU53/ MR16 / MR11 . 2 Pin, 120-132 LM Светлината Еквивалентно на 10 W - 15 W Халоген .Исто така, може да се користи во домовите да се замени 12 Volt & 24 Volt Халоген Светилки ,Оптимална Употреба со ЕДНОНАСОЧНА струја Возачот или AC извор на енергија.
Долго Оперативни Живот : Бела LED До 50.000+ часот (5.7+ години),ги Зачувате на вашиот моќ бил со замена на овие
Примена
СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА СИСТЕМИ , ВЕТЕРНАТА ТУРБИНА ГЕНЕРАТОР , ХИДРО ГЕНЕРАТОР
КОРИСТИТЕ ДОМА, СО СООДВЕТНА DC НАПОН
МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ .
НАУКА ПРОЕКТИ .
ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ .
RV , Јахти , Чамци , Бродови , Автомобили , Коли
Наведете
Модел : Г4-6-25 A
Извор на светлина : 6pcs SMD 5050
Напон : Широк напон AC/DC10-30 V
Димензии : Кол 25мм,Pin 14mm
Зрак Агол : 180°
База тип : G4
Осветлување : 120-132 LM
Моќ Консумираат : 1 W
Dimmable ,Surport dimmer
Боја : црвена
Bi-поларитетот Способен
Стандардно е страна pin, ако треба назад pin pls остави порака.TKS!

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Црвена
Wattage:
1w
Поддршка Dimmer:
Yes
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Број на LED Чип:
6 компјутери
сертификација:
CE,RoHS,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Повод:
Спална соба
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
G4
Зрак Агол(°):
180°
LED Чип Бренд:
Epistar
Бренд Име:
XINGJUMING
Должина:
other
Обликот:
Круг
Напон:
24V

Најдобри понуди