• Обновено
Автентични Ултра Светла 7W 10W 15W GU10 MR16 E14 E27 LED Сијалица Светлина 110V 220V dimmable Led светлото на рефлекторите Топло/Кул Бело

Автентични Ултра Светла 7W 10W 15W GU10 MR16 E14 E27 LED Сијалица Светлина 110V 220V dimmable Led светлото на рефлекторите Топло/Кул Бело

Rating 
DEN 91.00
DEN 181.44
-50 %

Залиха
Во магацинот.


100% Автентични Ултра Светла 7 W 10 W 15 W GU10 MR16 E14 E27 LED Светилки Светлина 110 V 220 V dimmable Лер Рефлектори Топло/Кул Бело GU 10 LED вградна светилка бесплатен превозот
Карактеристики :
База Тип GU10 MR16 E27 E14 MR16 GU5.3
Напон 85-265 V 220v или 110v или 12 V Чип Моќ 7 W 10 W 15 W Lumens 400-500 LM 600-720 LM 1050-1200 LM Замени за 35-40 W Халоген 55-65w Халоген 70-85 W халоген
Dimmable Dimmable/Не-Dimamble Достапни Боја Топло Бела (2700 K-3200 K)
Кул Бело (5700 K-6500 K) Зрак Агол од 60 степени.(Многу Широк) Животен Век 100000 Часа. Сертификација CE & ROHS.
НОВИ висока осветленост кочан led ,имаме многу основи ,pls внимателно проверете кога цел,и да се избере вистинскиот ,со среќа!
Производ Карактеристики
Модерната led светилки
Со ниска потрошувачка на енергија и ниска топлина
висок квалитет led. Хром позлата процес. не Кастинг во прав.
стабилен квалитет трансформатор, краток/над напон/струјна заштита.
Заштедува енергија и трошоците за одржување. се намалува електрична енергија трошоци и до 90%
Со лесна инсталација. користи постоечки приклучок
Цврстдржавата и брза за да го вклучите
Апликации
Домови и канцелариски осветлување
Пејзаж сцена/Место осветлување
Архитектонски осветлување
Малопродажба, прикажува и изложбени штандови
Расположение осветлување/ општа намена
Во театри и места за забава
ДОЛАРИ парче парче 3.85

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
E27 7W, E27 10W, E27 15W, GU10 7W, GU10 10W, GU10 15W, E14 7W, E14 10W, E14 15W, MR16 7W 12V, MR16 10W 12V, MR16 15W 12V
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
Бренд Име:
POCKETMAN
сертификација:
CCC,CE,CQC,ГШ,RoHS,ССА,УЛ
База Тип:
GU10
Напон:
110-240V
Зрак Агол(°):
60°
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
1 buc
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Просечен Живот (часот):
50000
Обликот:
U-облик
Моќ Толеранција:
2%
Повод:
Спална соба
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Тип На Објект:
LED Светилки
Должина:
60mm
LED Тип 1:
led gu10 кочан
Обликот:
КОЧАН Led светлото на рефлекторите
Гаранција:
2 години
моќност:
7w 10w 15w
Материјал:
Алуминиум
боја:
топло бела
color2:
кул бело
База Тип 2:
LED СИЈАЛИЦА MR16
База Тип 3:
led сијалица e27
База Тип 4:
led сијалица e14

Најдобри понуди