• Обновено
Led G6.35 Сијалица Супер Светло висока моќност 27led 2835SMD како извор на светлина До 350LM DC12V Dimmable Сијалица 5pcs/многу

Led G6.35 Сијалица Супер Светло висока моќност 27led 2835SMD како извор на светлина До 350LM DC12V Dimmable Сијалица 5pcs/многу

Rating 
DEN 689.00
DEN 792.00
-13 %

Залиха
Во магацинот.


Точка : Лер G6.35 Сијалица Кула тип G6.35 база висока моќност led сијалица со висока моќност led диоди,27pcs 2835 СМД , LED сијалица ,кула тип,360degree зрак ,6400k Ден Светлина Бела и 3200 Топло Бела со G6.35 Фитинг , 350 LM Светлината Еквивалентно на 25 W-30 W Халоген . Апликацијата DC12 V marrine, RV и воени возила.Користи на многу LED светилки вклучувајќи ги и LED MR11 & MR16. Долго Оперативни Живот : Бела LED До 50.000+ часот (5.7+ години),ги Зачувате на вашиот моќ бил со замена на овие Апликација СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА СИСТЕМИ , ВЕТЕРНАТА ТУРБИНА ГЕНЕРАТОР , ХИДРО ГЕНЕРАТОР КОРИСТИТЕ ДОМА СО СООДВЕТНА НАПОН DC МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . RV , Јахти , Чамци , Бродови , Автомобили , Коли Наведете Модел : G6.35-27-13 Извор на Светлина : 27pcs 2835 SMD Напон : DC12 V Димензии : Φ13*24.5 ММ, pin-9mm, вкупната должина 33.5 mm Зрак Агол : 360° База тип : G6.35 Осветлување : 320-350 LM Моќ Консумираат : 4 W Dimmable ,Surport dimmer Боја : чиста бела, топло бела,кул бело
Demension(mm) :

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
4w
Поддршка Dimmer:
Yes
Тип На Објект:
LED Светилки
Број на LED Чип:
27 компјутери
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Зрак Агол(°):
360°
Просечен Живот (часот):
50000
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
LED Чип Модел:
2835
Бренд Име:
XINGJUMING
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
Должина:
38.5mm
Моќ Толеранција:
Други
База Тип:
G6.35
Обликот:
Пченка Сијалица

Најдобри понуди