• Обновено
Бесплатен превозот од DHL ! IP67 висока моќност 9W RGB LED подземни светлина,RGB led кат вдлабнати осветлување,DS-11D-L120-9W-RGB,12VDC

Бесплатен превозот од DHL ! IP67 висока моќност 9W RGB LED подземни светлина,RGB led кат вдлабнати осветлување,DS-11D-L120-9W-RGB,12VDC

Rating 
DEN 9504.00

Залиха
Во магацинот.


Драги Пријатели,
Ви благодариме за посетата на нашата продавница,ние сме фабрика со 9years искуство во ПРЕДВОДЕНА од терен, за сите производи што се продаваат во оваа продавница е со гаранција за квалитет, сите тие се со CE,Ro Hs Сертификација.
За превозот цена, ве молиме контактирајте со нас преку e-mail или да ни оставите порака онлајн, ние ќе ги прилагоди превозот цена по receing вашата нарачка онлајн, и најчесто превозот цена е многу пониска отколку што е прикажано онлајн систем.
Ви благодариме за вашата поддршка и ви посакувам пријатен шопинг.
DARSHAN LIGHTNG ГРУПА
Висока моќност 9 W RGB LED подземни светлина Функција
1. Полна боја 9 W RGB LED подземни светлина користиме високо светла RGB во еден чип, 3in1 ПРЕДВОДЕНА како извор на светлина.
2. Совршена боја мешавина ефект.
3. Нема светлина празнини кога има боја мешавина.
4. Силна Алуминиумско фитинг ( Нови топлина мијалник дизајн фитинг ),не грижете се за топлина проблем.
5. IP67 за надворешна апликација директно
6. Работи во 12 V DC безбедно напон, константен напон, заеднички анодна, флексибилен и лесно конекција.
7. На располагање, исто така, во една боја
Висока моќност,добар квалитет 9 W RGB LED inground светлина спецификација
1. Предмет Бр. : ДС-11 D-L120-9 W-RGB
2. LED количина : 3 X3 W RGB три-чип (3in1)
3. LED бренд : Lumiled
4. Потрошувачка на енергија : 3-9 W/pc
5. Работен Напон : 12 V DC
6. Зрак Агол : 45 Степен
7. IP Оценка : IP67
8. Светилка Големина : L120 X W120 X H90mm
9. Материјал : Кол-наѓ Алуминиумско фитинг + Пластика ракав
10. Контрола начин : заедничка Анодна
11. Конекција : 4-Wire кабел, светлината е со 30cm 4-wire кабел излезе од светилка дното, open-жица, ве молиме да ги споделите со нас, ако сакате посебни должина со светлина
12. Работен додаток : треба да се работи со 12 V RGB LED контролер + 12 V LED напојување
13. LED Чип бренд : LUMILED
14. Гаранција : 2 Години
Нема. Спецификација 1 Точка БР. ДС-11 D-L120-9 W-RGB 2 Палета на Бои RGB. 3 Работен напон 12 V DC 4 IP Оценка IP67 5 Моќ 9 W 6 Фитинг Материјал Умре фрлија Алуминиум фитинг, од не ' рѓосувачки челик маска, Пластика ракав 7 LED Чип Бренд LUMILED 8 Гаранција од ДВЕ ГОДИНИ
Пријателски Потсетам :
1. За RGB производи, тоа е надвор-контрола верзија, тоа треба да работат со 12 V RGB LED контролер и 12 V LED напојување ( константен напон ).
2. Цена што се нуди тука е само за RGB светлина, НЕ вклучуваат LED RGB контролер и LED напојување.
Производ Слики
Производот Назад-Погледнете :
Силна Топлина Мијалник структура фитинг, добро за топлина испрати.
Вистински Осветлување Ефект
За RGB 3in1 LED производи
1. RGB 3in1 LED значи да се користат Црвена,Сина,Зелена,три бои, во еден Led диоди, па кога работи со еден RGB контролер ( DMX конзола ), тоа може да има совршена боја мешавина ефект. НЕ САМО на RGB светлина, но и луѓето, исто така може да се види прекрасна виолетова и совршено Бела боја.

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Променливи
Wattage:
9w
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Вниманието
Извор На Енергија:
DC
Моќ Толеранција:
1%
сертификација:
CE,CCC,RoHS
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Напон:
12V
Тело Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
2 Години
Број На Модел На:
ДС-11D-L120-9W-RGB
Бренд Име:
FADOX
Карактеристики:
9W RGB 3X3W RGB три-чип
Употреба:
Индустриски
Е dimmable:
Yes

Најдобри понуди