• Обновено
80W/ 26W Led Расте Светлина AC85-265V E27 Црвено/Сино 800 Led диоди Hydroponic LED Растенијата Indor Расте Светла LED Сијалица LED Раст Светилка

80W/ 26W Led Расте Светлина AC85-265V E27 Црвено/Сино 800 Led диоди Hydroponic LED Растенијата Indor Расте Светла LED Сијалица LED Раст Светилка

Rating 
DEN 416.00
DEN 799.20
-48 %

Залиха
Во магацинот.


Спецификација
Функција Ниска топлина, без УВ или ИНФРАЦРВЕНА светлина зрачење Ниска потрошувачка на Жива Слободни Стакленички Затворен Осветлување на Растенијата расте
Еве како специфична бранова должина работи Сина (бранова должина : 440nm, 460nm) : им Помага на растенија растат Црвено (бранова должина : 630nm, 660nm) : им Помага на растенија растат и цвет : црвени LED е клучот за цветни растенија Инфраред (бранова должина : 730nm) : IR може да им помогне на растенија растат, но може да бидат штетни за луѓето, па јас ви предлагам да не го користите IR во вашата расте светла. Ако навистина ви треба за одредена ситуација, ние може да додадете 1 или 2 парче IR Led диоди. Ултравиолетова (бранова должина : 380-410nm) : УВ може да им помогне на растенија растат и, исто така, ќе ги убијат инсекти, но тоа исто така може да биде штетно за луѓето, па затоа ние не го користиме во нашите led расте светла.
Пакетот Вклучува
1pcs LED расте светлина( 80 W стандардната бела школка, ако сакате црвена лушпа , ве молиме оставете порака за нас )
Слика шоу
26 W
80 W

Основни карактеристики

Wattage:
26W, 80W
Тип На Објект:
Расте Светла
Напон:
85-265V
Тело Материјал:
ABS
Гаранција:
3 Години
Бренд Име:
Derlights
сертификација:
CCC,RoHS,FCC,CE
Ширина:
21.3
Извор На Светлина:
LED Светилки
Должина:
15cm
Број На Модел На:
ZW0053
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Карактеристики:
Висока ефикасност
За:
Цветни Растенија и Хидропоника Систем
Функција:
Помогне да се зголеми приносот на растенијата
База Тип:
E27
Чип Вид:
SMD3528
Место на Потекло:
Guangdong Кина(копно)

Најдобри понуди