• Обновено
Нови хидропоника осветлување AC85-265V 80W E40/E27 ЦРВЕНО/СИНО SMD 800 LED Hydroponic LED Растение Расте Светла за слободни shiping

Нови хидропоника осветлување AC85-265V 80W E40/E27 ЦРВЕНО/СИНО SMD 800 LED Hydroponic LED Растение Расте Светла за слободни shiping

Rating 
DEN 1021.00
DEN 1856.64
-45 %

Залиха
Во магацинот.


SPCIFICATION
КАРАКТЕРИСТИКИ на Оваа LED светилка е Сосема нов & висок квалитет Расте центарот на Вниманието нема сенка и да се во одлична состојба, тоа е заштеда на Енергија ниска потрошувачка на енергија, долг животен век и повеќе Енергетски ефикасни од Блескаво, HPS и повеќето Халоген Светилка Ниска греење, безбедно и издржливи. Лесен за инсталација и работа. Нашите LED расте светла ќе го промовира екстремни раст во закажувам вегетација и цветни циклуси резултира во ОГРОМНА приноси со помалку топлина, гарантира имаме тестирани на светлината на нашиот сопствен растенија со голем успех, па тоа е 100% работи , ова е голема разлика помеѓу другите продавачот на производи на Нашите светилки употреба Epistar Расте LED чипови, исклучиво : Сино(440nm 460nm, да им помогне на растенија растат) ; Црвено (630nm 660nm, да им помогне на растенија (цвет)
( Белешка : постојат многу LED расте светлата на пазарот, но повеќето од нив не се користи вистински РАСТЕ Led диоди. Како резултат на тоа, на бранови должини на светлата се неточни и тие може да го уништи вашиот растенија, трошат вашето време и пари. Нашата светла последните шест пати колку што се КРИЕШЕ светла и да ти даде 50%-70% заштеда во трошоците за енергија, Пријатна на допир - нема да горат растенија, Не го КРИЕШЕ токсини зелени фармерски избор
СЛИКИ

Основни карактеристики

Wattage:
E40 White Shell, E40 Red Shell, E27 White Shell, E27 Red Shell
Тип На Објект:
Расте Светла
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Број На Модел На:
ZW0056
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Ширина:
21.3
Извор На Светлина:
LED Светилки
Должина:
15cm
Е dimmable:
No
Напон:
85-265V
Гаранција:
3 Години
Бренд Име:
LVJING
Карактеристики:
заштеда на енергија

Најдобри понуди