• Обновено
20pcs DC12V 5050 RGB LED депонија модул;IP67 оценет;0.72 W;висок brighness

20pcs DC12V 5050 RGB LED депонија модул;IP67 оценет;0.72 W;висок brighness

Rating 
DEN 240.00

Залиха
Во магацинот.


Спецификација :
. LED type : SMD 5050
. LED количина : 3 PCS * 20pcs
. Боја : RGB .
. Зрак агол : 120°
. Извор На Светлина Век : 50.000 H
. Работен напон : DC12 V
. Моќност : 0.72 W
. IP Оценка : IP67
. Фиксација : завртки / viscose
. Стандард каскада : 20 PCS
. Школка Материјал : ABS, анти-статички
. Големина : 78* 14* 5mm
. Употреба на животната средина : -40 степени - +50 степени целзиусови степени
. Складирање на животната средина : -50 степени - +60 целзиусови степени
. Сертификат : CE, ROHS
Примена :
Надворешна/Внатрешна Употреба
Чове Осветлување
Патот и контурата осветлување
Осветлување за signage/ писма
Архитектонски светла за Крошна, Коридор, Прозорец, Archwa
DIY Светла за домашна употреба
Морски светлина
Задача осветлување
Замена на Флуоресцентна светлина
Декоративни светилки за празник, настан, show, саем

Основни карактеристики

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS
Напон:
12V
Карактеристики:
1
Број На Модел На:
РА-7512-5050-RGB
Бренд Име:
РИТА LED

Најдобри понуди