• Обновено
LED карактер знак забавен светла,12mm 5VDC RGB LED пиксели

LED карактер знак забавен светла,12mm 5VDC RGB LED пиксели

Rating 
DEN 480.00

Залиха
Во магацинот.

Основни Детали Тип : LED Модули Број на Модел : P12 RV5 Чип Материјал : In Ga N Емитуваат Боја : Три-Боја(Црвено-Сино-Зелена) Светлосен Интензитет : 640mcd Прозрачна Флукс(lm) : W : 5-6lm Оптички Слабеењето : 4 Моќ : 3 W Моќ Дисипација : 50000 Агол на Гледање : 120 Боја Рендерирање Индекс(Ра) : 80 Боја Температура : променливи Оперативни Температура : -30 - 40 Температура на Чување : -30 - 50 Местото на Потекло : Guangdong, Кина (Копно) Бренд Име : i Pixel LED Сертификација : CE, Ro HS Име на Производ : 12mm Круг Пиксели ДОВЕДЕ Напон : DC5 V Wattage : 0.3 w IC Чип : WS2811/UCS1903 LED Чип : Epistar F8mm Натопи LED Количина/string : 50pcs во низа Жица должина(Теренот) : обично 8cm, исто така, може да се custmized Конектор : 3pin / 4pin JST женски и машки конектори Водоотпорен : Да IP66, со целосна силикон водоотпорен Гаранција : 2 полесно
LED карактер знак забавен светла,12mm 5 VDC RGB LED пиксели За Производи
1. Поединечно контрола : 1 PCS LED пиксели & 1 IC
2. IC чип : може да се ws2801, ws2811, ucs1903, sm16716, lpd6803 IC .
3. Водоотпорен : Да IP66, со полна со силиконски лепак водоотпорен заштита .
4. Инсталација : Лесно да го инсталирате, ќе е подобро да се вежба дупка со 12mm.
5. Со карактеристики на висока осветленост, ниско ниво на моќ дисипација, долг животен век, низок Напон, ниска пад, шарени.
6. Напојување : мора да се користи 5 V DC напојување за напојување на оваа пиксели, не користете повисока од 6 V
или можете да ги уништи целиот пиксели.
7. Connetors : 3 PIN или 4 PIN JST женски и машки конектори.
секоја предводена пиксели е посебен, можете да се поврзете на нив еден по еден преку машки и женски конектори easliy.
3 PIN : DAT, DC5 V+, GND-
4 PIN : DAT, CLK, DC5 V+, GND
8. Фабриката на продажба директно, добар квалитет и цена, понуда 2 години гаранција и quikly по-продажба на услуги.
9. Боја и ефект : addressable светла можете да го поставите на било која боја, или да се анимираат , како вода за пиење,си поигруваше
и скенирање итн. во зависност од различни инсталација методи може да се состави различни динамички
ефект на различни боја е знак и дизајн
10. Бренд : i Pixel LED
Спецификација Тип 3 Pin конектор 4 Pin конектор Име на Производ 12mm круг пиксели, led 12mm круг пиксели, led IC Чип ws2811,sm16716 ws2801,ucs1903,lpd6803 Led Чип Epister F8mm Точка Led Epister F8mm Точка Доведе Напон DC5 V DC5 V Wattage 0.3 w/еез 0.3 w/еез Жица DAT,CLK,DC5 V+ DAT, CLK, DC5 V+, GND - Водоотпорен Полн со силиконски лепак Полн со силиконски лепак за Сертификација CE,Ro HS CE,Ro HS Гаранција 2 години 2 години Детали Слики
12mm круг пиксели, led
Поврзани Производи 12mm Плоштадот led пиксели
26mm 3leds/еез led пиксели
35mm 9leds/еез led пиксели
Конекција начин
SPI сигнал : LED Лента+LED напојување +LED контролер
DMX контрола : LED Лента+LED pwer снабдување+DMX Контролор+DMX декодер
LED контролор : Т - серија SD картичка контролер, RF далечински контролер, DMX контролор, Arduino..
(пат / PC онлајн)
LED моќ suppply : Meanwell напојување, Т - серија, A - серија напојување.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CE,RoHS
Бренд Име:
ipixel LED
Должина:
12mm
Карактеристики:
LED пиксели светлина
Висина:
12mm
Ширина:
12mm
Број На Модел На:
P12RV5-2811
Напон:
5V

Најдобри понуди