• Обновено
LED лента SMD 5050 12V флексибилни светлина 60LED/m,5m 300LED,Бела,топло Бела,Сина,Зелена,Црвена,Жолта;RGB;водоотпорен во силиконски слој

LED лента SMD 5050 12V флексибилни светлина 60LED/m,5m 300LED,Бела,топло Бела,Сина,Зелена,Црвена,Жолта;RGB;водоотпорен во силиконски слој

Rating 
DEN 816.00

Залиха
Во магацинот.


1. Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност.
2. Долг животен век 50.000 часа
3. Континуирана должина, се одликува со 5 метри.
4. Флексибилна лента за curving околу наведнува
5.Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем
6.Ултра-светли но работи на ниски температури
7.Ниска потрошувачка на енергија
Спецификации :
1.Големина : L500cm (5 M) x W1cm x T0.35cm
2.Емитуваат Боја : бела / топло бела / сино / зелено / red / жолта/RGB
3.Заштита го Оценувате : водоотпорен во силиконски слој
4.Работен Напон : 12 V DC
5.LED Количина : 60leds / m, 5meter / ролна
6.Погледнете агол : 120 ° ~ 140 °
7.Работна Температура : -20 ° до 50 °
8.350-450mcd/led
9.Wattage : max 14.4 W/метар,
10.Температура на бојата : 3000-9000 K
Примена :
1.Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2.Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3.И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Сино, Променливи, Зелена, RGB, Црвена, Бела, Жолта
Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
РИТА LED
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS
Напон:
12V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
РА-5050-60-W-IP65
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
is_customized:
Yes
Wattage:
72w

Најдобри понуди