• Обновено
LED SMD 5050 AC напон 220V 60 led диоди / m LED Истакна во дресот на светлината LED флексибилни светлина Бела/топло бела/RGB 1M ~ 12М + Приклучок

LED SMD 5050 AC напон 220V 60 led диоди / m LED Истакна во дресот на светлината LED флексибилни светлина Бела/топло бела/RGB 1M ~ 12М + Приклучок

Rating 
DEN 257.00
DEN 383.52
-33 %

Залиха
Во магацинот.


LED SMD 5050 AC напон 220 V 60 led диоди / m LED Истакна во дресот на светлината LED флексибилни светлина Бела/топло бела/RGB 1 M ~ 12М + Приклучок
спецификација :
Боја : Кул бело (6000 K), Топло бела (3000 К), RGB
LED Количина : 60 LED диоди / 1 M
Водоотпорен стапка : IP67 Водоотпорен
Оперативен напон : AC220 V (за 1 M 60 LED 5050)
Агол На Гледање : 120
Големина : L100cm (1 M) x x x x x W1.0cm T0.25cm
Работа Tempreture : -20 до 60
век : 50.000 часови
Гаранција : 3 години
апликации :
Светне шарени живот, апарати за домаќинство светла за ходници, скали, патеки, прозорци
Светне шарени живот хотели декорација употреба, Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
архитектонски декоративни осветлување, Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency
Широко се применува за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.
за SMD 5050 ПРЕДВОДЕНА од Flex на Ленти :
SMD 5050 : димензиите на чипови се 50mm x 50mm.
Овие LED чипови се многу посветла од 3528 LED чипови.
Тие се користат кога висока осветленост за вашиот проект област.
теоретски, SMD 5050 LED може да обезбеди светлина излез три пати поголема од онаа на 3528 ленти
Затоа, ПРЕДВОДЕНИ од 5050 е добро прилагодени за осветлување до областите за кои може да произведат високи нивоа на амбиентална светлина.
иако тие произведуваат повеќе топлина, тоа сепак, драстично пониски од други осветлување опции.
Превозот : 1.Објектот ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по исплата потврди. 2.Кина Пост Mail зема 20-35 работни дена пристигна нормално ,некои coutries ќе трае повеќе денови. 3.Швајцарскиот Пост и Post NL зема 10-30 работни дена пристигна нормално ,некои coutries ќе трае повеќе денови. 4.Во многу случаи, ние ќе брод подобро превозот пост ( Кина пост /Швајцарската Пост / Post NL ) во зависност од земјата. и јас може да бидете сигурни дека ќе го добиете тоа наскоро .
Ако треба да ја одредите логистика, ве молиме имајте во предвид дека. 5.DHL превозот е вашиот најдобар да изберат Дали ви е потребно брзо ,сопствени даночни вредност потребни од страна порака. 6.Клиенти ќе ја преземе контролата на сопствени даночни и да се врати такси. Плаќање : 1.Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT . 2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 работни дена. 3.Ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно плаќање Ако не можете да проверите веднаш. Retrun : 1.Вие би можеле да се вратат на производи назад кон нас, ако не ви се допаѓа.но се врати такси се ваша одговорност. 2.Ве молиме контактирајте со нас ако таму е во ред моделот или недостасува дел. Враќање : 1.Целосна наплата ќе бидат направени, ако не добиле вашите производи по 60 работни дена,но ако се уште треба производи ние би можел повторно да го испратам до тебе.

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло бела, RGB
боја:
1 Метар, 2 Метри, 3 Метри, 4 Метри, 5 Метри, 6 Метри, 7 Метри И 8 Метри, 9 Метри, Од 10 Метри На 11 Метри, 12 Метри
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
ОСТАР
Напон:
220V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Извор На Енергија:
AC
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Боја Temp(К):
3000-6000k
Потрошувачка на енергија (W/m):
8.64 W/m
Бренд Име:
YJBCo
Број На Модел На:
SDM 5050 220V AC
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Водоотпорен:
Yes
Спецификации (монистра светлина / m):
60 led диоди/M

Најдобри понуди