• Обновено
20mX Програмабилни SK6812 5050SMD RGB led лента 30/60/72/144LED/m водоотпорен IP30/IP65/IP67 white/black PCB изразат бесплатен превозот

20mX Програмабилни SK6812 5050SMD RGB led лента 30/60/72/144LED/m водоотпорен IP30/IP65/IP67 white/black PCB изразат бесплатен превозот

Rating 
DEN 5952.00

Залиха
Во магацинот.

метар
Спецификации
LED извор : 5050 SMD RGB изградена-во SK6812 чипсет
IC Тип : SK6812
Работни Влезен Напон : 5 VDC
Излезна моќност :
30 LEDs/метар -9 W / Метар
60 LEDs/метар -18 W / Метар
72 LEDs/метар -21.6 W / Метар
144 LEDs/метар -43.2 W / Метар
Возење Режим : Contant Напон
LED Количина : 30, 60,72, 144leds/Метар (секоја ЛЕР е одделно контролира)
IC Количина : 30, 60,72, 144leds/Метар (1 IC дискови 1 led чип)
Пиксели : , 30, 60,72, 144 Pixels /Метар
Сива скала : 256
Боја : Целосна бои RGB
Погледнете агол : 120°
Работа Tempreture : -20° 60°
PCB боја : Бела /Црна PCB достапни
Водоотпорен : IP30-НЕ-Водоотпорен
IP65-Епоксидни
IP67-Силиконска цевка
Димензија : IP305000mm*10мм*2,5 mm
IP655000mm*10мм*4mm
IP675000mm*12mm*4mm
Cuttable : секој ЛЕР е cuttable
Има 3 M самолепливи ленти на задната страна. Можете да инсталирате лесно Постои 3 M самолепливи ленти на задната страна. Можете да инсталирате лесно
Пакување : 5m/Roll ,Оваа ставка вклучува 20м
Примена :
Применливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контурата осветлување
Широко се користи за домашна декорација употреба, хотели, клубови, трговски центри
Архитектонски декоративни осветлување, бутик атмосфера осветлување
Широко се применува во Backlighting, сокриени осветлување, channel писмо осветлување
Итни & security осветлување, реклама знак осветлување
Декоративни светилки за празник, настан, покажуваат изложба
Ние прифаќаме Alipay, Paypal, Western Union,Зачувам ,T/T итн.
Ние ќе ја испрати на парцели во рамките на времето покажа дека во овој оглас по купувачот исплата е потврдена од страна Aliexpress. Услуга транзит време е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ние само брод потврдените адреса предвидено од страна Aliexpress. Пратката не ги вклучува царина ЕМС : 5~9 работни дена. DHL, UPS-от, FEDEX, ТНТ : 3~6 работни дена. Ali Express Стандард за Испорака : 12 ~ 30 работни дена Кина Пост Регистрирани Воздух Mail : 12 ~ 30 работни дена
Сите предмети ќе бидат 100% тестирани и се со security пакување пред породувањето. Ние и ветуваме на 3 години гаранција,Доколку постои било каков проблем, exluding лични фактор, Ние и ветуваме на repaire или промена на нови производи за клиенти. Ние во голема мера го цениме вашата позитивни повратни информации со 5 ѕвезди да ни се и ќе го сторат истото за вас. Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас за решавање на било какви проблеми пред да замине повратни информации. Ние ќе ви одговори и понуди помош веднаш.
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект,Купувачите треба да ги пријават на неисправни проблем во рок од 7 дена по приемот на објектот ,за замена или рефундирање на, ве Молиме контактирајте ме пред да се врати.

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Променливи
боја:
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Led Диоди Број/M:
30/60/72/144LED/m
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Боја Temp(К):
I
Број На Модел На:
I
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC
Бренд Име:
KINGGREEN
Потрошувачка на енергија (W/m):
I
Спецификации (монистра светлина / m):
I
Напон:
5V

Најдобри понуди