• Обновено
20PCS 1m должина алуминиум led профил домување слободни DHL превозот led лента алуминиумски канал за домување Предмет Бр. ЛА-LP09

20PCS 1m должина алуминиум led профил домување слободни DHL превозот led лента алуминиумски канал за домување Предмет Бр. ЛА-LP09

Rating 
DEN 5040.00

Залиха
Во магацинот.

20 PCS 1m должина Алуминиум LED Профил слободни DHL превозот led лента алуминиумски канал за домување *LED Алуминиумски профил објекти Нема. ЛА-LP09 *Алуминиумска led профил големина : L x 1000 W 16 x H 12 мм *LED Алуминиумски профил материјал : Алуминиум Домување +PC ги покрие Сите делови на еден пакет предводена од Алуминиумски Профил, вклучувајќи : (LED Лента не се вклучени) 1. Led алуминиумски профил за домување : 1m/set x 20set 2. PC покритие : 1m/set x 20 сет 3. Крајот Капа : 2 парчиња/set x 20 поставите 4. Монтажа на Клипот : 2 парчиња/set x 20 поставите 6063 предводена од Алуминиумски Профил Точка Бр.ЛА-LP09 led профил цртање : 6063 Anodised ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски Профил за слободни DHL превозот (3528, 5050, 5630, 2835... SMD LED ленти може да се примени и во внатрешноста ) Предност на Anodised ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски Профил за слободни DHL превозот 1, Наменети за флексибилни led ленти. 2, ПРЕДВОДЕНА од Алуминиумски профил може да прахосвам топлина многу подобро. направи лента подолг живот 3, Убаво алуминиум led профил прави flex лента повеќе домот. 4, Јасно / Полу-јасно Поклопец за вашиот избор. 5. IP54 led Aluminu профил, спречување на led светлата од прашина. 6, Може да се вдлабнати монтирани и површината монтирани. LED светло Anodised алуминиум LED профил домување Апликации : 1. Алуминиум led профил за флексибилен или тешко LED ленти 2. Осветлување осветлување или на одредени области 3. профилот може да се вклопи во тенок дизајн и тенки парчиња мебел, ѕидни површини, drywalls Топла предводена од Алуминиум LED Профил Точка Бр.ЛА-LP09 детали за Производот : Алуминиум осветлување домување покрие боја : Секој 1m/set вклучувајќи : (LED Лента не се вклучени) 1. Алуминиумски профил на 1m должина 2. Избриши / Полу-бриши / Млечниот Покривање на 1m должина 3. Крајот капи : 2 BUC 4. Монтажа клипови : 2 BUC Топла продажба на Алуминиумски LED Профили : Посебни користи Алуминиум led Профили : Висок квалитет на LED Алуминиум LED Профили Апликации : 1, LED алуминиумски профил за да се користи во почетниот мебел осветлување или декорација. 2, Состаноци или кабинет осветлување led алуминиумски профил. 3, може да се вградување на мебел, ѕид и така натаму, направи надворешниот изглед изгледа повеќе деликатна Shippment : Нашиот стандард превозот е преку DHL express, но кога цел над 1.2 m должина или вашиот palce припаѓаат на DHL оддалечена Област, ние ќе брод на стоките преку Fed Ex или UPS. Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид дека ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз даночни во вашата локална место Повратни информации : Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата алуминиум led profilr домување . Ако имате било какви проблеми,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да остави негативни повратни информации.

Основни карактеристики

боја:
Млечниот Маска, Полу јасно Маска, Јасно Маска
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Број На Модел На:
ЛА-LP09
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
празник
сертификација:
RoHS,CE
Ширина:
1.1cm
Извор На Енергија:
DC
База Тип:
Т-цевка
Употреба:
Затворен Осветлување
Должина:
100cm
Гаранција:
3 Години
Напон:
12V
Е dimmable:
No
Карактеристики:
Алуминиум+PC
Бренд Име:
ЛА·ОСВЕТЛУВАЊЕ
Wattage:
0-15w
Име на производ:
алуминиум led профил домување
LED Профил Точка Бр.:
ЛА-LP09
LED Профил боја Маска:
Избриши / Полу-бриши / Млечниот
LED профил должина:
1m * 20
LED Профил Додаток:
(2 парчиња Крајот капи + 2 парчиња Клипови) * 20
Погоден за LED ленти до:
11mm ширина
IP одделение:
IP54 алуминиум led профил домување
Легура Или Не:
Е Легура на алуминиум led профил домување
алуминиум боја:
сребрена боја
LED Профилот Апликација:
LED Лента, LED светло барови

Најдобри понуди