• Обновено
Фокусирајќи се Helicoid Цевка Макро за Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За Leica Р да Fujifilm X Планината Камера X-А1 X-Е2 X-X M1-E1 X-Pro1

Фокусирајќи се Helicoid Цевка Макро за Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За Leica Р да Fujifilm X Планината Камера X-А1 X-Е2 X-X M1-E1 X-Pro1

Rating 
DEN 1663.00
DEN 1788.48
-7 %

Залиха
Во магацинот.


Прилагодливи Макро за Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За Л. eica Р да Фу.jifilm X Камера
Најновиот дизајн на производ, леќа адаптер комбинираат helicoid макро цевка. Поддршка и МАКРО СНИМАЊЕ со helicoid се прилагоди фокус и БЕСКОНЕЧНОСТ ФОКУСИРАЊЕ. На сите-метал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.
Функција :
Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.
Двете камера-страна и леќа-страна на адаптер се изработени од месинг, прецизност-машински и обложено со хром
Прецизно одговара и цврста врска - леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.
Поддршка МАКРО СНИМАЊЕ со helicoid се прилагоди фокусирање.
Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.
Сатенски површина
Компатибилен со :
Л. eica Р
Ѓ. ujifilm X Планината Камера
Ѓ. ujifilm X-A3 X-Pro2 X-E2 S X-T10 X-T1 IR X-А2 X-X T1-А1 X-Е2 X-X M1-E1 X-Pro1
Пакетот Вклучува :
1 X Прилагодливи Макро за Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За Л. eica Р да F. ujifilm X Камера

Основни карактеристики

Бренд Име:
Pixco
Компатибилен Бренд:
Leica,Fuji
Број На Модел На:
Фокусирајќи Се Helicoid Цевка Макро

Најдобри понуди