• Обновено
2 парчиња Филтер Леќа Адаптер прстен 40.5 мм-49mm 40.5-49 mm 40.5 до 49 Чекор До Кружниот Објектив Филтер Адаптер прстен Со Следење на број

2 парчиња Филтер Леќа Адаптер прстен 40.5 мм-49mm 40.5-49 mm 40.5 до 49 Чекор До Кружниот Објектив Филтер Адаптер прстен Со Следење на број

Rating 
DEN 132.00
DEN 143.04
-8 %

Залиха
Во магацинот.


Висок Квалитет!
Сосема нов!! Никогаш не користат!!!
Функција
Трансформира калибар адаптер прстен, може да се монтира на предната страна од леќа за да се постигнат различни дијаметар споделување на истиот објектив дијаметар филтер, леќа хауба, дополнителни леќа и други додатоци. Целта е да се зголеми дијаметарот на објективот.
Висок квалитет и сосема нов производ.
Промена на филтер или адаптер или леќа или други големина од мали до големи.
Изработени од Алуминиум.
Боја : Црна
Compatiable За
На страната на леќа : 40.5 mm
На страната на филтер тема : 49m
Пакетот Вклучува :
Чекор ДО Прстен Филтер Адаптер
пакетот вклучува :
2 парчиња x чекор до прстен
1pcs x следење на број

Основни карактеристики

Бренд Име:
хари добро
Број На Модел На:
40.5 мм-49mm

Најдобри понуди