• Обновено
10.4 Инчен TFT LCD Панел LQ104V1DG51 LCD Дисплеј 640 RGB*480 VGA LCD Екран TN LCD Паралелно RGB 1ch 6-малку 350 cd/m2

10.4 Инчен TFT LCD Панел LQ104V1DG51 LCD Дисплеј 640 RGB*480 VGA LCD Екран TN LCD Паралелно RGB 1ch 6-малку 350 cd/m2

Rating 
DEN 3456.00
DEN 3840.00
-10 %

Залиха
Во магацинот.


10.4 Инчен TFT LCD Панел LQ104 V1 DG51 LCD Дисплеј 640 RGB*480 VGA LCD Екран TN LCD Паралелно RGB 1ch 6-малку 350 cd/m2
Панел Бренд 0 Панел Модел LQ104 V1 DG51 Панел Тип a-Si TFT-LCD, Панел, Панел Големина 10.4 инчи со Резолуција 640(RGB)*480(VGA) Display Mode TN, Нормално Бела, Transmissive Површината Antiglare(Haze 25%), Тешко coation(3 H) Осветленоста 350 cd/m2 (Typ.) Контраст Размер 300 : 1 (Typ.) Екранот 262 K Бои(6-bit), како Одговор Rime 20/40(Typ.)(Tr/Td)(ms) Агол на Гледање 70/70/40/70 на (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) Фрекфенција 60 Hz Светилка Тип CCFL Сигнал Интерфејс Паралелно RGB(1ch,6-битни), Влезен Напон 3.3/5.0 V (Typ.)(VCC) Ro HS ДА
За нас :
Квалитет :
Ние продаваме бренд-нови, оригинални, неоштетени, нема мртви пиксели на екранот.
Ние ги тестираме сите од нив да бидете сигурни дека нивниот квалитет и да бидете сигурни дека сте задоволни со нив.
Размената :
Можете да разменувате нова без било какви причини во 7 дена,сметајќи од превозот ден.
Ние Не ќе биде одговорен за трошоците направени за испорака на производи.
Гаранција :
Сите на лаптоп со LCD екран панел може да обезбедуваат 1 година гаранција.
Испорака :
Обично предмети ќе бидат испратени во рок од 24 часа по добивме потврден плаќање.
Кога ќе добиете вашите производи, ве молиме проверете дали единици се во добра состојба.
Бесплатен превозот од Кина Пост трае 7 - 30 дена.
Испраќање од страна на хонг конг пост трае 5 - 20 дена
Испрати страна на курирската служба DHL, Fedex, UPS-от трае 3-5 дена.
Ако ви треба објектот во брзање, ве молиме изберете го Изразат наместо на Кина Пост.
Ние може да обезбеди еден ден превозот во САД од Експрес, доколку ви треба.
Било Даноци или давачки ќе се наплаќа на вашиот сопствен ако тоа се случи.
Повратни информации :
Ние ќе работиме со вас да додека не се задоволни.
Ние искрено се надеваме дека може да ни остави ПОЗИТИВЕН.
Ако,поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален или негативен фидбек.
Ве МОЛИМЕ НЕ ни остави 1,2,3 ѕвезда Рејтингот
Бидејќи тие се еднакви на негативен фидбек.
Достоен Стока, Конкурентна Цена, Прв Клиент!!!

Основни карактеристики

Број На Модел На:
LQ104V1DG51
Тип:
TFT
Панел Тип:
a-Si TFT-LCD Панел
Панел Големина:
10.4 инчен
Резолуција:
640(RGB)*480(VGA)
Display mode:
TN, Нормално Бела, Transmissive
Осветленоста:
350 cd/m2 (Typ.)
Сооднос На Контрастот:
300
Екранот Бои:
262K(6-bit)
Сигнал Интерфејс:
Паралелно RGB (1ch,6-bit)
Влезен Напон:
3.3/5.0 V (Typ.)(VCC)
Панел Модел:
LQ104V1DG51

Најдобри понуди