• Обновено
10.4 Инчен TFT LCD Панел NL6448BC33-53 LCD Дисплеј 640 RGB*480 VGA LCD Екран SA-СФТ LCD CMOS 1ch 6-малку 380 cd/m2

10.4 Инчен TFT LCD Панел NL6448BC33-53 LCD Дисплеј 640 RGB*480 VGA LCD Екран SA-СФТ LCD CMOS 1ch 6-малку 380 cd/m2

Rating 
DEN 4104.00
DEN 4560.00
-10 %

Залиха
Во магацинот.


10.4 Инчен TFT LCD Панел NL6448 BC33-53 LCD Дисплеј 640 RGB*480 VGA LCD Екран SA-СФТ LCD CMOS 1ch 6-малку 380 cd/m2
Панел Бренд 0 Панел Модел NL6448 BC33-53 Панел Тип a-Si TFT-LCD, Панел, Панел Големина 10.4 инчи со Резолуција 640(RGB)*480(VGA) Display Mode SA-СФТ, Нормално Бела, Transmissive Површината Јасно(Haze 25%), Тешко coation(3 H) Осветленоста 380 cd/m2 (Typ.) Контраст Размер 500 : 1 (Typ.) Екранот 262 K Бои(6-bit), како Одговор Rime 18/16 на (Typ.)(Tr/Td)(ms) Агол на Гледање 85/85/85/85 на (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) Фрекфенција 60 Hz Светилка Тип CCFL Сигнал Интерфејс CMOS (1ch,6-битни), Влезен Напон 3.3/5.0 V (Typ.)(VCC) Ro HS ДА
За нас :
Квалитет :
Ние продаваме brandoriginal, неоштетени, нема мртви пиксели на екранот.
Ние ги тестираме сите од нив да бидете сигурни дека нивниот квалитет и да бидете сигурни дека сте задоволни со нив.
Гаранција :
Сите на лаптоп со LCD екран панел може да обезбедуваат 1 година гаранција.
Испорака :
Обично предмети ќе бидат испратени во рок од 24 часа по добивме потврден плаќање.
Кога ќе добиете вашите производи, ве молиме проверете дали единици се во добра состојба.
Бесплатен превозот од Кина Пост трае 7 - 30 дена.
Испраќање од страна на хонг конг пост трае 5 - 20 дена
Испрати страна на курирската служба DHL, Fedex, UPS-от трае 3-5 дена.
Ако ви треба објектот во брзање, ве молиме изберете го Изразат наместо на Кина Пост.
Ние може да обезбеди еден ден превозот во САД од Експрес, доколку ви треба.
Било Даноци или давачки ќе се наплаќа на вашиот сопствен ако тоа се случи.
Повратни информации :
Ние ќе работиме со вас да додека не се задоволни.
Ние искрено се надеваме дека може да ни остави ПОЗИТИВЕН.
Ако,поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален или негативен фидбек.
Ве МОЛИМЕ НЕ ни остави 1,2,3 ѕвезда Рејтингот
Бидејќи тие се еднакви на негативен фидбек.
Достоен Стока, Конкурентна Цена, Прв Клиент!!!

Основни карактеристики

Број На Модел На:
NL6448BC33-53
Тип:
TFT
Панел Тип:
a-Si TFT-LCD Панел
Панел Големина:
10.4 инчен
Резолуција:
640(RGB)*480(VGA)
Display mode:
SA-СФТ, Нормално Бела, Transmissive
Осветленоста:
380 cd/m2 (Typ.)
Сооднос На Контрастот:
500
Екранот Бои:
262K(6-bit)
Сигнал Интерфејс:
CMOS (1ch,6-bit)
Влезен Напон:
3.3/5.0 V (Typ.)(VCC)
Панел Модел:
NL6448BC33-53

Најдобри понуди