• Обновено
JIGU 4400mAh Батеријата за HP Compaq 6820S HSTNN-0B51T s451086-121 456623-001 Павилјон dv2500z dx6500

JIGU 4400mAh Батеријата за HP Compaq 6820S HSTNN-0B51T s451086-121 456623-001 Павилјон dv2500z dx6500

Rating 
DEN 814.08

Залиха
Во магацинот.

Батерија Тип : Li-ion Напон : 10.8 V 11.1 V Етикета покаже Капацитет : 5200m Ah Целосно капацитет : 4400m Ah
Тип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Состојба : 100% Сосема Нов , 24 месеци гаранција ! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : ЗА Hp
451545-361 456623-001 484785-001 500014-001 572186-001 572189-001 HSTNN-DB51 HSTNN-OB51 KU530 AA
Овој Лаптоп Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : ЗА Compaq
510 511 515 516 ЗА Hp
540 541 ЗА Hp Compaq
Бизнис Лаптоп 6520 S Бизнис Лаптоп 6530s Бизнис Лаптоп 6531s Бизнис Лаптоп 6535 S
Answer : ___________________________ Note :
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија.
Гаранција :
1. Овој производ има 24 месеци гаранција.
2. Нашата гаранција не се прошири на сите производи кои се физички оштетени или кои не се под нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на купувачот/корисникот е дел.
3. За сите врати производи, клиентите МОРА да контактирате со нас за враќање адреса.
4. Во сите случаи, Ние ќе ги сноси трошоците за техничари на постројката за поправка/замена било предмети дадени до нас, во рамките на гарантниот рок(Утврдено дека се неисправни од нашите техничари); додека клиентите ќе бидат одговорни за круг-начин на превозот обвиненија за испраќање на нивните производи за поправка место и да се врати.
Превозот :
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO .
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 >22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 >31 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .1% 50.1% 29.6% 10.5% 4.7% Наплата Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9.9% 63.2% 19.1% 3.4% 4.4% Наплата Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.4% 50.0% 14.3% 7.2% 7.1% Наплата Франција го Оценувате (точка пристигна) 10.5% 28.6% 43.8% 10.1% 7.0% Наплата Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.1% 22.2% 30.3% 20.9% 15.5% Наплата Канада го Оценувате (точка пристигна) 0.0% 47.1% 31.4% 17.6% 3.9%
Наплата Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3.5% 25.0% 47.9% 12.9% 10.7% Наплата
По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-2 работни дена.
Ние се нудат три опции за превозот. Кога ќе ја одберете Сингапур Пост препорачана пошта, тоа е бесплатно и платено од страна на продавачот. Тоа ќе потрае околу 7-15 работни дена да брод на големи земји како САД, Западна Европа,Австралија и др.

Основни карактеристики

Бренд Име:
JIGU
Производи Статус:
Акции
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
HP
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
dv2500z dx6500
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6cell
Батеријата Боја:
Црна
Уверение:
CE FCC RHOS
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ

Најдобри понуди