• Обновено
11.1 V/10.8 V 4400mAh лаптоп со батерија за Acer AL10B31 АК.003BT.071 АК.006BT.074 AL10A31 AL10G31 БТ.00303.022 БТ.00603.114 ICR17/65

11.1 V/10.8 V 4400mAh лаптоп со батерија за Acer AL10B31 АК.003BT.071 АК.006BT.074 AL10A31 AL10G31 БТ.00303.022 БТ.00603.114 ICR17/65

Rating 
DEN 756.96

Залиха
Во магацинот.

Како да се цел на батеријата?
1. Осигурете се дека батеријата е погодна за вашиот лаптоп, ве молиме да користите "Ctrl+F" за да пребарувате вашата батерија модел од Производи Опис .
2. Сите фотографии и информации во оваа продавница се за референца. 3. Батеријата 3.6 v & 3.7 V, 7.2 V & 7.4 V, 10.8 V & 11.1 V, 14.4 & 14.8 V се само различни параметри, но крајниот ефект е исто , сите предмети се доставени. Забелешка
1, Поради посебност на батерии, некои земји' купувачи само може да изберете продавачот за испорака
метод да ги купите нашите производи(можете да направите пребарување на информации за следење на 17track.net.)
2, ако не сте се пребаруваат информации на стоката, не грижете се, ве Молиме не двоумете се да контактирате со нас .
3, Поштенски код 97 и 98 - во Франција не може да се испрати.
Поштенски код 35-, 07-, 38 - и Balearen, Канарските Острови, Las Palmas, Санта Круз де Тенерифе во Шпанија не може да се испрати.
Оваа батерија е компатибилна со следниве дел броеви : за ACER АК.003 BT.071 АК.006 BT.074 AL10 A31 AL10 B31 AL10 G31 БТ.00303.022 БТ.00603.114 ICR17/65 LC.BTP00.128 LC.BTP00.129 LC.BTP0 A.007 LC.BTP0 A.019 Оваа батерија е компатибилна со следниве модели : за ACER За да се Стремат Еден 522 За да се Стремат Еден AOD260-2365 За да се Стремат Еден D255-2107 За да се Стремат Еден D260-2028 За да се Стремат Еден 722 За да се Стремат Еден AOD260-23797 За да се Стремат Еден D255-2136 За да се Стремат Еден D260-2097 За да се Стремат Еден AOD255 За да се Стремат Еден AOD260-2380 За да се Стремат Еден D255-2184 За да се Стремат Еден D260-2203 За да се Стремат Еден AOD255 Серија За да се Стремат Еден AOD260-2440 За да се Стремат Еден D255-2256 За да се Стремат Еден D260-2207 За да се Стремат Еден AOD255-1134 За да се Стремат Еден AOD260-2455 За да се Стремат Еден D255-2301 За да се Стремат Еден D260-2344 За да се Стремат Еден AOD255-1203 За да се Стремат Еден AOD260-2571 За да се Стремат Еден D255-2331 За да се Стремат Еден D260-2365 За да се Стремат Еден AOD255-1549 За да се Стремат Еден AOD260-2576 За да се Стремат Еден D255-2333 За да се Стремат Еден D260-23797 За да се Стремат Еден AOD255-1625 За да се Стремат Еден AOD260-2680 За да се Стремат Еден D255-Место 2509 За да се Стремат Еден D260-2380 За да се Стремат Еден AOD255-2331 За да се Стремат Еден AOD260-2919 За да се Стремат Еден D255-2520 За да се Стремат Еден D260-2440 За да се Стремат Еден AOD255-2333 За да се Стремат Еден AOD260-2 Bkk За да се Стремат Еден D255-2532 За да се Стремат Еден D260-2455 За да се Стремат Еден AOD255-место 2509 За да се Стремат Еден AOD260-2 Bp За да се Стремат Еден D255-2583 За да се Стремат Еден D260-2571 За да се Стремат Еден AOD255-2520 За да се Стремат Еден AOD260-2 DGss За да се Стремат Еден D255-2640 За да се Стремат Еден D260-2576 За да се Стремат Еден AOD255-2981 За да се Стремат Еден AOD260-2 Dpu За да се Стремат Еден D255-2670 За да се Стремат Еден D260-2680 За да се Стремат Еден AOD255-A01 B/B За да се Стремат Еден AOD260-N51 B/K За да се Стремат Еден D255-2691 За да се Стремат Еден D260-2919 За да се Стремат Еден AOD255-A01 B/K За да се Стремат Еден AOD260-N51 B/KF За да се Стремат Еден D255-2795 За да се Стремат Еден D260-2 Bkk За да се Стремат Еден AOD255-A01 B/W За да се Стремат Еден AOD260-N51 B/М За да се Стремат Еден D255-2929 За да се Стремат Еден D260-2 Bp За да се Стремат One AOD257 Серија За да се Стремат Еден AOD260-N51 B/P За да се Стремат Еден D255-2934 За да се Стремат Еден D260-N51 B/K За да се Стремат One AOD257-N57 DQbb За да се Стремат Еден AOD260-N51 B/S За да се Стремат Еден D255-2981 За да се Стремат Еден D260-N51 B/KF За да се Стремат One AOD257-N57 DQkk За да се Стремат Еден AOD260-N51 B/SF За да се Стремат Еден D255-2 BQ За да се Стремат Еден D260-N51 B/М За да се Стремат One AOD257-N57 DQrr За да се Стремат Еден D255 За да се Стремат Еден D255-N55 DQ За да се Стремат Еден D260-N51 B/P За да се Стремат One AOD257-N57 DQws За да се Стремат Еден D255 Серија За да се Стремат Еден D255 E За да се Стремат Еден D260-N51 B/S За да се Стремат Еден AOD260 Серија За да се Стремат Еден D255-1134 За да се Стремат One D257 За да се Стремат Еден D260-N51 B/SF За да се Стремат Еден AOD260-2028 За да се Стремат Еден D255-1203 За да се Стремат One D257 Серија За да се Стремат Еден D270 За да се Стремат Еден AOD260-2203 За да се Стремат Еден D255-1268 За да се Стремат Еден D257 E За да се Стремат Еден E100 За да се Стремат Еден AOD260-2207 За да се Стремат Еден D255-1549 За да се Стремат Еден D260 За да се Стремат Еден AOD260-2344 За да се Стремат Еден D255-1625 За да се Стремат Еден D260 Серија За ПОРТАЛ LT23 LT2304 C
Ве молиме проверете ја вашата батерија модел, ако тоа е иста со нашата батеријата модел, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
AL10B31 АК.003BT.071 АК.006BT.074 AL10A31 AL10G31 БТ.00303.022
Пакет:
Yes
Батеријата Напон:
11.1 V/v 10.8
Компатибилен Бренд:
Acer
Бренд Име:
ApexWay
Тип:
Li-Ion
означени капацитет:
5200MAH
реалниот Капацитет на:
4400mAh
Производи Статус:
Акции

Најдобри понуди