• Обновено
JIGU Лаптоп со Батерија За Toshiba За Сателитска L355D P200 P200D P205 P205D P300 P305 P305D X200 X205 X200-200 P300-150 Про L350

JIGU Лаптоп со Батерија За Toshiba За Сателитска L355D P200 P200D P205 P205D P300 P305 P305D X200 X205 X200-200 P300-150 Про L350

Rating 
DEN 769.44

Залиха
Во магацинот.


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да ме контактирате директно или оставете порака до мене во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Детали за производот
Наслов : JIGU Лаптоп со Батерија За Toshiba За Сателитска L355 D P200 P200 D P205 P205 D P300 P305 P305 D X200 X205 X200-200 P300-150 Про L350
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt и Capatity : 11.1 V-4400m Ah/49 WH
Батеријата Клетки : 6 клетки
Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
11.1 V-4400m Ah/49 WH Производ шоу
Компатибилни модели на Лаптоп Компатибилни Модели : За Toshiba за Equium L350-10 L за Equium L350 D-11 D за Equium P200 за Equium P200 Серија за Сателитска L350 за Сателитска L350 Серија за Сателитска L355 D Серија за Сателитска L355 за Сателитска L355 Серија за Сателитска P200 D Серија за Сателитска P200 за Сателитска L355 D за Сателитска P300 Серија за Сателитска P205 за Сателитска P200 Серија за Сателитска P305 за Сателитска P205 D за Сателитска P200 D за Сателитска P305 D за Сателитска P305 Серија за Сателитска P205 Серија за Сателитска Про L350 за Сателитска P305 D Серија за Сателитска P205 D Серија за Сателитска Про P200 за Сателитска Про L350 Серија за Сателитска P300 за Сателитска X200 Серија за Сателитска Про P200 Серија за Сателитска X200 за Сателитска X205 Серија за Сателитска X205 Лаптоп Дел броеви : За Toshiba PA3536 U-1 BRS PA3537 U-1 BAS PA3537 U-1 BRS PABAS100 PABAS101
За Превозот Адреса Тоа е одговорност на корисникот за да ни дадете точни и целосни адреса. Адреса корекции по пакетот е испратен надвор е многу скапо, а често и невозможно. Пакети се врати кај нас со адреса грешки често се направат дополнителни врати превозот надомест (обвинет од страна на курир), кои ќе бидат одземени од наплата на откажана цел. Ве молиме проверете дали адресата што се предвидени се точни и актуелни. Не се користи не-стандардните кратенки. Наплата Откажани нарачки ќе биде вратена по враќањето на стока во sellable состојба. Наплата ќе се организира преку оригиналниот метод на плаќање. Превозот надомест нема да бидат вратени. На restocking такса може да се полни, во зависност од состојбата на врати стока. Наплата барање ќе биде прифатено САМО кога замена предмети не се достапни. Политика На Враќање 1. Ако не сте задоволни со нашата производот(ите) ве молиме контактирајте со нас за да се добие RMA Број во рок од 15 (петнаесет) дена од купувањето. И производи мора да се врати 100% завршена, вклучувајќи ги и сите компоненти, оригинални пакувања и пакување, материјали, прирачници и други додатоци обезбедени од страна на производителот.

Основни карактеристики

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Toshiba
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
P200D
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
1 Година Гаранција

Најдобри понуди