• Обновено
JIGU Лаптоп Батеријата 464059-121 464059-141 HSTNN-DB74 DB75 IB74 HSTNN-IB75 HSTNN-OB75 HSTNN-XB75 За HP DV7 DV8 HDX18 12cells

JIGU Лаптоп Батеријата 464059-121 464059-141 HSTNN-DB74 DB75 IB74 HSTNN-IB75 HSTNN-OB75 HSTNN-XB75 За HP DV7 DV8 HDX18 12cells

Rating 
DEN 1890.72

Залиха
Во магацинот.


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да ме контактирате директно или оставете порака до мене во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
Лаптоп Компатибилни Модели :
За Hp
HDX X18-1000 HDX X18-1100 HDX X18-1200 HDX X18-1300 HDX18 HDX18-1000 Павилјон dv7 Павилјон dv7-1000 Павилјон dv7-1000ea Павилјон dv7-1001ea Павилјон dv7-1001tx Павилјон dv7-1002ea Павилјон dv7-1002tx Павилјон dv7-1002xx Павилјон dv7-1003ea Павилјон dv7-1003tx Павилјон dv7-1003xx Павилјон dv7-1004tx Павилјон dv7-1005eg Павилјон dv7-1005tx Павилјон dv7-1006tx Павилјон dv7-1007tx Павилјон dv7-1008tx Павилјон dv7-1009tx Павилјон dv7-1010et Павилјон dv7-1010tx Павилјон dv7-1011tx Павилјон dv7-1012tx Павилјон dv7-1013tx Павилјон dv7-1014ca Павилјон dv7-1014tx Павилјон dv7-1015eg Павилјон dv7-1015tx Павилјон dv7-1016nr Павилјон dv7-1016tx Павилјон dv7-1017tx Павилјон dv7-1018eg Павилјон dv7-1018tx Павилјон dv7-1019tx Павилјон dv7-1020ea Павилјон dv7-1020eg Павилјон dv7-1020el Павилјон dv7-1020es Павилјон dv7-1020tx Павилјон dv7-1020us Павилјон dv7-1021tx Павилјон dv7-1022tx Павилјон dv7-1023cl Павилјон dv7-1023em Павилјон dv7-1023tx Павилјон dv7-1024tx Павилјон dv7-1025eg Павилјон dv7-1025nr Павилјон dv7-1025tx Павилјон dv7-1026tx Павилјон dv7-1027ca Павилјон dv7-1027tx Павилјон dv7-1029tx Павилјон dv7-1030eb Павилјон dv7-1030el Павилјон dv7-1030en Павилјон dv7-1030ep Павилјон dv7-1030tx Павилјон dv7-1031tx Павилјон dv7-1034ca Павилјон dv7-1035ef Павилјон dv7-1035em Павилјон dv7-1038ca Павилјон dv7-1040ec Павилјон dv7-1040ef Павилјон dv7-1040em Павилјон dv7-1040es Павилјон dv7-1040et Павилјон dv7-1040ew Павилјон dv7-1045eg Павилјон dv7-1045tx Павилјон dv7-1050ea Павилјон dv7-1050ef Павилјон dv7-1050eg Павилјон dv7-1050er Павилјон dv7-1051xx Павилјон dv7-1052xx Павилјон dv7-1053ez Павилјон dv7-1053xx Павилјон dv7-1055ea Павилјон dv7-1060ec Павилјон dv7-1060ef Павилјон dv7-1060en Павилјон dv7-1060ep Павилјон dv7-1060ez Павилјон dv7-1065ef Павилјон dv7-1070ed Павилјон dv7-1070ee Павилјон dv7-1070ef Павилјон dv7-1070eg Павилјон dv7-1070ek Павилјон dv7-1070el Павилјон dv7-1070eo Павилјон dv7-1075la Павилјон dv7-1080ed Павилјон dv7-1080el Павилјон dv7-1080eo Павилјон dv7-1080es Павилјон dv7-1080ew Павилјон dv7-1080ez Павилјон dv7-1090eb Павилјон dv7-1090ed Павилјон dv7-1090en Павилјон dv7-1090er Павилјон dv7-1093eo Павилјон dv7-1094eo Павилјон dv7-1095eo Павилјон dv7-1098eo Павилјон dv7-1099ef Павилјон dv7-1100 Павилјон dv7-1200 Павилјон dv7-1240us Павилјон dv7-2000 Павилјон dv7-2011 TX Павилјон dv7-2100 Павилјон dv7-2200 Павилјон dv7-3000 Павилјон dv7-3100 Павилјон dv7/CT Павилјон dv7t Павилјон dv7t-1000 Павилјон dv7z Павилјон dv7z-1000 Павилјон dv8 Павилјон dv8-1000 Павилјон dv8-1000eb Павилјон dv8-1001tx Павилјон dv8-1001xx Павилјон dv8-1002tx Павилјон dv8-1003tx Павилјон dv8-1005tx Павилјон dv8-1007tx Павилјон dv8-1009tx Павилјон dv8-1010el Павилјон dv8-1010er Павилјон dv8-1050eg Павилјон dv8-1050ep Павилјон dv8-1050es Павилјон dv8-1080ea Павилјон dv8-1080ed Павилјон dv8-1080ez Павилјон dv8-1090ef Павилјон dv8-1090ev Павилјон dv8-1090ez Павилјон dv8-1093ca Павилјон dv8-1099eo Павилјон dv8t Павилјон dv8t-1000 Paviliondv7-1001xx Paviliondv7-1004ea
Лаптоп Дел броеви : За Hp
464059-121 464059-141 HSTNN-DB74 HSTNN-DB75 HSTNN-IB74 HSTNN-IB75 HSTNN-OB75 HSTNN-XB75
Шопинг совети.

Основни карактеристики

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
HP
Капацитетот На Батеријата:
>5001 MAh
Батеријата Напон:
14.8 V/V 14.4
Број На Модел На:
HSTNN-OB75
Пакет:
Yes
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
2 години гаранција

Најдобри понуди