• Обновено
JIGU 6Cells Лаптоп со Батерија За Sony VGP-BPS8 VGP-BPS8A За VAIO VGC-LB15 VGN-FZ11E VGN-FZ140E VGN-FZ15 VGN-FZ15G VGN-FZ17

JIGU 6Cells Лаптоп со Батерија За Sony VGP-BPS8 VGP-BPS8A За VAIO VGC-LB15 VGN-FZ11E VGN-FZ140E VGN-FZ15 VGN-FZ15G VGN-FZ17

Rating 
DEN 1334.00
DEN 1334.40
-0 %

Залиха
Во магацинот.


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да ме контактирате директно или оставете порака до мене во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok пред пратката може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
Лаптоп Компатибилни Модели :
За Sony За AVIO VGC-LB15 За AVIO VGN-FZ11 E За AVIO VGN-FZ11 L За AVIO VGN-FZ11 M За AVIO VGN-FZ11 S За AVIO VGN-FZ11 Z За AVIO VGN-FZ130 E/Б За AVIO VGN-FZ140 E За AVIO VGN-FZ140 E/Б За AVIO VGN-FZ140 N/Б За AVIO VGN-FZ140 QE За AVIO VGN-FZ15 За AVIO VGN-FZ15 G За AVIO VGN-FZ15 T За AVIO VGN-FZ160 E За AVIO VGN-FZ160 E/Б За AVIO VGN-FZ17 За AVIO VGN-FZ17 G За AVIO VGN-FZ18 За AVIO VGN-FZ180 E За AVIO VGN-FZ180 E/Б За AVIO VGN-FZ180 U/Б За AVIO VGN-FZ18 E За AVIO VGN-FZ18 G За AVIO VGN-FZ18 M За AVIO VGN-FZ18 T За AVIO VGN-FZ190 За AVIO VGN-FZ190 E/1 За AVIO VGN-FZ190 E/2 За AVIO VGN-FZ190 E/Б За AVIO VGN-FZ190 N2 За AVIO VGN-FZ190 N3 За AVIO VGN-FZ190 N4 За AVIO VGN-FZ190 N5 За AVIO VGN-FZ19 VN За AVIO VGN-FZ20 Серија За AVIO VGN-FZ21 E За AVIO VGN-FZ21 J За AVIO VGN-FZ21 M За AVIO VGN-FZ21 S За AVIO VGN-FZ21 Z За AVIO VGN-FZ25 За AVIO VGN-FZ250 E/Б За AVIO VGN-FZ27 За AVIO VGN-FZ28 За AVIO VGN-FZ280 E/Б За AVIO VGN-FZ290 За AVIO VGN-FZ290 EAB За AVIO VGN-FZ290 EBB За AVIO VGN-FZ290 EBW За AVIO VGN-FZ290 ECB За AVIO VGN-FZ29 VN За AVIO VGN-FZ31 B За AVIO VGN-FZ31 E За AVIO VGN-FZ31 J За AVIO VGN-FZ31 M За AVIO VGN-FZ31 Z За AVIO VGN-FZ32 B За AVIO VGN-FZ340 E/Б За AVIO VGN-FZ35 За AVIO VGN-FZ37 За AVIO VGN-FZ38 За AVIO VGN-FZ38 M За AVIO VGN-FZ390 EBB За AVIO VGN-FZ470 E/Б За AVIO VGN-FZ485 U/Б За AVIO VGN-FZ490 EAB За AVIO VGN-FZ50 B За AVIO VGN-FZ51 B За AVIO VGN-FZ52 B За AVIO VGN-FZ52 B2 За AVIO VGN-FZ61 B За AVIO VGN-FZ62 B За AVIO VGN-FZ70 B За AVIO VGN-FZ71 B За AVIO VGN-FZ72 B За AVIO VGN-FZ90 HS За AVIO VGN-FZ90 NS За AVIO VGN-FZ90 S За AVIO VGN-FZ91 HS За AVIO VGN-FZ91 NS За AVIO VGN-FZ91 S За AVIO VGN-FZ92 HS За AVIO VGN-FZ92 NS
Лаптоп Дел броеви :
За Sony VGP-BPS8 VGP-BPS8 A
За Превозот Адреса Тоа е одговорност на корисникот за да ни дадете точни и целосни адреса. Адреса корекции по пакетот е испратен надвор е многу скапо, а често и невозможно. Пакети се врати кај нас со адреса грешки често се направат дополнителни врати превозот надомест (обвинет од страна на курир), кои ќе бидат одземени од наплата на откажана цел. Ве молиме проверете дали адресата што се предвидени се точни и актуелни. Не се користи не-стандардните кратенки. Наплата Откажани нарачки ќе биде вратена по враќањето на стока во sellable состојба. Наплата ќе се организира преку оригиналниот метод на плаќање. Превозот надомест нема да бидат вратени. На restocking такса може да се полни, во зависност од состојбата на врати стока. Наплата барање ќе биде прифатено САМО кога замена предмети не се достапни. Политика На Враќање 1. Ако не сте задоволни со нашата производот(ите) ве молиме контактирајте со нас за да се добие RMA Број во рок од 15 (петнаесет) дена од купувањето. И производи мора да се врати 100% завршена, вклучувајќи ги и сите компоненти, оригинални пакувања и пакување, материјали, прирачници и други додатоци обезбедени од страна на производителот.

Основни карактеристики

боја:
Црна, Сребрена
Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
SONY
Батеријата Напон:
11.1 V/v 10.8
Број На Модел На:
VGN-FZ11E
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
1 Година Гаранција

Најдобри понуди