• Обновено
JIGU Лаптоп со Батерија За MSI BTY-L74 BTY-L75 MS-1682 91NMS17LD4SU1 91NMS17LF6SU1 957-173XXP-101 957-173XXP-102

JIGU Лаптоп со Батерија За MSI BTY-L74 BTY-L75 MS-1682 91NMS17LD4SU1 91NMS17LF6SU1 957-173XXP-101 957-173XXP-102

Rating 
DEN 786.00
DEN 786.24
-0 %

Залиха
Во магацинот.


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да ме контактирате директно или оставете порака до мене во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Детали за производот
Наслов : JIGU Лаптоп со Батерија За MSI BTY-L74 BTY-L75 MS-1682 91 NMS17 LD4 SU1 91 NMS17 LF6 SU1 957-173 XXP-101 957-173 XXP-102
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt и Capatity : 11.1 V-4400m Ah/49 WH
Батеријата Клетки : 6 клетки
Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
11.1 V-4400m Ah/49 WH Производ шоу
Компатибилни модели
Лаптоп Компатибилни Модели :
За MSI A5000 Сите Серија A6000 Сите Серија За MSI A6200 Сите Серија За MSI CR600 Сите Серија CR600-001 US CR600-013 US CR600-017 US CR600-234 US За MSI CR610 Сите Серија CR610-001 NL CR610-011 IT CR610-013 CR610-013 UK CR610-016 UK CR610-0 W1 XBL CR610-050 BE CR610-060 XPL CR610-028 X CR610-026 XCZ CR610-027 XSK CR610-031 LRU CR610-063 BE CR610-028 XHU CR610-070 X CR610-081 XHU CR610 C61 M32-HDSB CR610-M1005 Q CR610-M1023 W7 P CR610-M1025 W7 P CR610-M1226 W7 P CR610-M3243 W7 P CR610-062 NL CR610-075 AR CR610-003 HU CR610-005 CR610-006 CR610-006 NE CR610-033 CX610-050 BE CR610-051 CR610-058 PL CR610-059 PL CR610-007 PL CR610-009 PL CR610-070 XEU CR610-091 XBL CR610-092 XAR CR610-097 RU CR610-M320 CR610-0 W2 XEU CR610-061 XPL CR610 MS-3801 CR610 MS-6890 CR610 MS-6891 За MSI CR620 Сите Серија За MSI CR700 Сите Серија CR700-012 US CR700-047 US CR700-204 BE CR700-017 CA CR700-099 NL CR700-013 NL CR700-206 RU CR700-211 CR700-024 CR700-034 CR700-075 CR700-071 XHU CR700-068 XEU CR700-211 FR CR700-2226 CR700-200 BE CR700-202 XEU CR700-223 LRU CR700 MS-1734 CR700-T3035 FD CR700-038 PL CR700-070 XSK CR700-220 XCZ CR700-223 L CR700-063 X CR700-060 X CR700-221 XSK CR700-231 CR700-205 NE CR700-T6600 CR700 X-029 EU CR700-085 FR MSI CX600 Сите Серија CX600-064 UK CX600-049 US CX-600-T4343 W7 P MSI CX700 Сите Серии
Лаптоп Дел броеви :
За MSI BTY-L74 BTY-L75 MS-1682 91 NMS17 LD4 SU1 91 NMS17 LF6 SU1 957-173 XXP-101 957-173 XXP-102
За Превозот Адреса Тоа е одговорност на корисникот за да ни дадете точни и целосни адреса. Адреса корекции по пакетот е испратен надвор е многу скапо, а често и невозможно. Пакети се врати кај нас со адреса грешки често се направат дополнителни врати превозот надомест (обвинет од страна на курир), кои ќе бидат одземени од наплата на откажана цел. Ве молиме проверете дали адресата што се предвидени се точни и актуелни. Не се користи не-стандардните кратенки. Наплата Откажани нарачки ќе биде вратена по враќањето на стока во sellable состојба. Наплата ќе се организира преку оригиналниот метод на плаќање. Превозот надомест нема да бидат вратени. На restocking такса може да се полни, во зависност од состојбата на врати стока. Наплата барање ќе биде прифатено САМО кога замена предмети не се достапни. Политика На Враќање 1. Ако не сте задоволни со нашата производот(ите) ве молиме контактирајте со нас за да се добие RMA Број во рок од 15 (петнаесет) дена од купувањето.

Основни карактеристики

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
BTY-L74
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Компатибилен Бренд:
MSI
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
1 Година Гаранција

Најдобри понуди