• Обновено
JIGU 9 Клетки Лаптоп со Батерија За IBM за ThinkPad X200 X200s 42T4834 42T4835 43R9254 43R9255 ASM 42T4537 ASM 42T4541 FRU 42T4536

JIGU 9 Клетки Лаптоп со Батерија За IBM за ThinkPad X200 X200s 42T4834 42T4835 43R9254 43R9255 ASM 42T4537 ASM 42T4541 FRU 42T4536

Rating 
DEN 1084.80

Залиха
Во магацинот.


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да не контактирате директно или оставете порака до нас во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt и Capatity : 11.1 V-6600m Ah/73 WH
Батеријата Клетки : 9 клетки
Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
11.1 V - 6600m Ah /73 WH Производ шоу
Лаптоп Компатибилни Модели : За Леново За Think Pad X200 7454 За Think Pad X200 7455 За Think Pad X200 7458 За Think Pad X200 Серија За Think Pad X200s 7465 За Think Pad X200s Серија За Think Pad X201-3323
Лаптоп Дел броеви : За Леново 42 T4834 42 T4835 43 R9254 43 R9255 ASM 42 T4537 ASM 42 T4541 FRU 42 T4536 FRU 42 T4538 FRU 42 T4540 FRU 42 T4542 FRU 42 T4649

Основни карактеристики

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Леново
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
42T4541
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
9 клетки
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
1 Година Гаранција

Најдобри понуди