• Обновено
Лаптоп со Батерија За Sony VGP-BPS14/Б VGP-BPS14B VAIO VGN-TT VGN-TT4S1 VGN-TT93FS VGN-TT93HS VGN-TT53FB VGN-TT93GS VGN-TT93VS

Лаптоп со Батерија За Sony VGP-BPS14/Б VGP-BPS14B VAIO VGN-TT VGN-TT4S1 VGN-TT93FS VGN-TT93HS VGN-TT53FB VGN-TT93GS VGN-TT93VS

Rating 
DEN 1800.00

Залиха
Во магацинот.


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да ме контактирате директно или оставете порака до мене во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok пред пратката може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби. Лаптоп Компатибилни Модели :
За AVIO VGN-TT За AVIO VGN-TT190 NIB За AVIO VGN-TT190 UBX За AVIO VGN-TT21 JN/Б За AVIO VGN-TT21 VN/X За AVIO VGN-TT21 WN/Б За AVIO VGN-TT230 N/Б За AVIO VGN-TT250 N/Б За AVIO VGN-TT280 N/Б За AVIO VGN-TT290 NAB За AVIO VGN-TT290 NAN За AVIO VGN-TT290 NBX За AVIO VGN-TT290 NCL За AVIO VGN-TT290 PAB За AVIO VGN-TT290 YAB За AVIO VGN-TT290 YBB За AVIO VGN-TT290 YCX За AVIO VGN-TT298 Y/Б За AVIO VGN-TT299 PBB За AVIO VGN-TT299 PCB За AVIO VGN-TT50 B За AVIO VGN-TT51 JB За AVIO VGN-TT70 B За AVIO VGN-TT71 JB За AVIO VGN-TT90 NS За AVIO VGN-TT90 PS За AVIO VGN-TT90 S За AVIO VGN-TT90 US За AVIO VGN-TT91 DS За AVIO VGN-TT91 JS За AVIO VGN-TT91 PS За AVIO VGN-TT91 YS За AVIO VGN-TT92 DS За AVIO VGN-TT92 JS За AVIO VGN-TT92 PS За AVIO VGN-TT92 YS Други серија За AVIO VGN-TT11 LN/Б За AVIO VGN-TT11 VN/X За AVIO VGN-TT11 WN/Б За AVIO VGN-TT13/Б За AVIO VGN-TT15 GN/Б За AVIO VGN-TT15 GN/N За AVIO VGN-TT15 GN/R За AVIO VGN-TT15 GNB За AVIO VGN-TT15 SN/Б За AVIO VGN-TT15 SN/N За AVIO VGN-TT15 TN/W За AVIO VGN-TT16 GN/Б За AVIO VGN-TT16 GN/N За AVIO VGN-TT16 GN/R За AVIO VGN-TT16 GN/W За AVIO VGN-TT16 MN/Б За AVIO VGN-TT16 MN/N За AVIO VGN-TT16 SN/Б За AVIO VGN-TT16 TN/N За AVIO VGN-TT17 GN/X За AVIO VGN-TT17 GNX За AVIO VGN-TT17 N/X За AVIO VGN-TT18 N/X За AVIO VGN-TT190 EIR За AVIO VGN-TT190 EJX/C За AVIO VGN-TT198 U/Б За AVIO VGN-TT23/Б За AVIO VGN-TT250 D За AVIO VGN-TT25 GN/Б За AVIO VGN-TT25 GN/N За AVIO VGN-TT25 GN/R За AVIO VGN-TT25 GN/W За AVIO VGN-TT25 SN/Б За AVIO VGN-TT25 SN/N За AVIO VGN-TT25 TN/Б За AVIO VGN-TT25 TN/R За AVIO VGN-TT26 GN/Б За AVIO VGN-TT26 GN/N За AVIO VGN-TT26 GN/R За AVIO VGN-TT26 GN/W За AVIO VGN-TT26 MN/Б За AVIO VGN-TT26 MN/N За AVIO VGN-TT26 SN/Б За AVIO VGN-TT26 TN/Б За AVIO VGN-TT27 D/X За AVIO VGN-TT27 GD/X За AVIO VGN-TT27 GDX За AVIO VGN-TT28 D/X За AVIO VGN-TT290 NAW За AVIO VGN-TT33 FB За AVIO VGN-TT35 GN/Б За AVIO VGN-TT35 GN/W За AVIO VGN-TT36 GD/Б За AVIO VGN-TT36 GD/N За AVIO VGN-TT36 GD/W За AVIO VGN-TT36 MD/Б За AVIO VGN-TT45 G/Б За AVIO VGN-TT45 G/N За AVIO VGN-TT46 GG/Б За AVIO VGN-TT46 GG/R За AVIO VGN-TT46 GG/W За AVIO VGN-TT46 MG/Б За AVIO VGN-TT46 SG/W За AVIO VGN-TT46 TG/Б За AVIO VGN-TT46 TG/W За AVIO VGN-TT47 GG/X За AVIO VGN-TT4 S1 За AVIO VGN-TT53 FB За AVIO VGN-TT93 FS За AVIO VGN-TT93 GS За AVIO VGN-TT93 HS За AVIO VGN-TT93 VS
Лаптоп Дел броеви : VGP-BPS14/Б VGP-BPS14 B
Шопинг совети.
Слики за повикување само,на специфичен вид преовладуваат! Ако ви треба најновите и тековната слики, ве молиме контактирајте со нас !
Поради транспорт проблеми, производ изглед може да има мали гребнатини.
Тоа не е можно, не сите.
Ако не може да се прифати, ве молиме да не цел. За Превозот Адреса Тоа е одговорност на корисникот за да ни дадете точни и целосни адреса. Адреса корекции по пакетот е испратен надвор е многу скапо, а често и невозможно. Пакети се врати кај нас со адреса грешки често се направат дополнителни врати превозот надомест (обвинет од страна на курир), кои ќе бидат одземени од наплата на откажана цел.

Основни карактеристики

Производи Статус:
Акции
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Батеријата Напон:
10.8 V(компатибилен со 11.1 V)
Компатибилен Бренд:
SONY
Број На Модел На:
VGN-TT93HS
Бренд Име:
JIGU
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
2 години гаранција
Батеријата Етикета Капацитет:
5200 MAH
Полн Капацитет:
4400 MAH

Најдобри понуди