• Обновено
JIGU Лаптоп Батеријата 41U3196 41U3198 ASM 42T5265 За IBM/Lenovo ThinkPad R400 T400 R61 R61i T61 T61p T61u

JIGU Лаптоп Батеријата 41U3196 41U3198 ASM 42T5265 За IBM/Lenovo ThinkPad R400 T400 R61 R61i T61 T61p T61u

Rating 
DEN 749.76

Залиха
Во магацинот.


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да ме контактирате директно или оставете порака до мене во секое време!
Ова е Батерија Li-ion Батерија Пакет
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Детали за производот
Наслов : JIGU Лаптоп Батеријата 41 U3196 41 U3198 ASM 42 T5265 За IBM/Lenovo Think Pad R400 T400 R61 R61i T61 T61p T61u
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt и Capatity :
11.1 V-4400m Ah/49 WH
10.8 V-5200m Ah/57 WH
(Ве молиме изберете еден од капацитетот дека треба во цената област)
Батеријата Клетки : 6 клетки
Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
Ве потсетам : 5200m Ah Нејзиното целосно полнење капацитет е повеќе од 5000m Ah!
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
11.1 V-4400m Ah/49 WH Производ шоу
10.8 V-5200m Ah/57 WH Производ шоу
Оваа слика е потребно, ние сме снимање.....
Компатибилни модели на Лаптоп Компатибилни Модели : За Lenovo Think Pad R400 7443 Thinkpad R400 Серија Think Pad R61 7732 Think Pad R61 7733 Think Pad R61 7734 Think Pad R61 7735 Think Pad R61 7736 Think Pad R61 7737 Think Pad R61 7738 Think Pad R61 7742 Think Pad R61 7743 Think Pad R61 7744 Think Pad R61 7751 Think Pad R61 7753 Think Pad R61 7754 Think Pad R61 7755 Think Pad R61 Серија(14.1" widescreen) Think Pad R61i 7732 Think Pad R61i 7742 Think Pad R61i Серија(14.1" widescreen) Think Pad T400 2764 Think Pad T400 7417 Think Pad T400 Серија Think Pad T61 1959 Година Think Pad T61 6377 Think Pad T61 6378 Think Pad T61 6480 Think Pad T61 6481 Think Pad T61 7658 Think Pad T61 7659 Think Pad T61 7660 Think Pad T61 7661 Think Pad T61 7662 Think Pad T61 7663 Think Pad T61 7664 Think Pad T61 7665 Think Pad T61 Серија(14.1" widescreen) Think Pad T616379 Think Pad T61p Серија(14.1" widescreen) Think Pad T61u Серија(14.1' widescreen)
Лаптоп Дел броеви : За Леново 41 U3196 41 U3198 ASM 42 T5265 FRU 42 T4548 FRU 42 T5262 FRU 42 T5264
За Превозот Адреса Тоа е одговорност на корисникот за да ни дадете точни и целосни адреса. Адреса корекции по пакетот е испратен надвор е многу скапо, а често и невозможно. Пакети се врати кај нас со адреса грешки често се направат дополнителни врати превозот надомест (обвинет од страна на курир), кои ќе бидат одземени од наплата на откажана цел. Ве молиме проверете дали адресата што се предвидени се точни и актуелни. Не се користи не-стандардните кратенки. Наплата Откажани нарачки ќе биде вратена по враќањето на стока во sellable состојба. Наплата ќе се организира преку оригиналниот метод на плаќање. Превозот надомест нема да бидат вратени. На restocking такса може да се полни, во зависност од состојбата на врати стока. Наплата барање ќе биде прифатено САМО кога замена предмети не се достапни. Политика На Враќање 1. Ако не сте задоволни со нашата производот(ите) ве молиме контактирајте со нас за да се добие RMA Број во рок од 15 (петнаесет) дена од купувањето.

Основни карактеристики

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Пакет:
Yes
Бренд Име:
JIGU
Батеријата клетки:
6 Клетки
Компатибилен Бренд:
Леново
Тип:
Li-Ion
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
T61p
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
1 Година Гаранција

Најдобри понуди