• Обновено
9000 Компјутери,3 Пакети,Бисер во Облик на Кристал Почвата, Водата Бисер Монистра Кал Расте Магија Желе Топки свадба Дома Декор,Soilless Култура

9000 Компјутери,3 Пакети,Бисер во Облик на Кристал Почвата, Водата Бисер Монистра Кал Расте Магија Желе Топки свадба Дома Декор,Soilless Култура

Rating 
DEN 597.00
DEN 719.52
-17 %

Залиха
Во магацинот.


Забелешка : имаме 12 бои во акции. Ве молам дозволете ми да знам бојата што сакате, или ние ќе ги испрати Мешана Боја.
Карактеристики : Магичен Кристал почвата е мулти-функционални, богата со Азот, фосфор, калиум, со вештачко ѓубриво за растенија. Тоа е не се токсични, загадување на Слободни и мирис слободни, може да биде последен за 2 години. Тоа е сега да стане нова жешка тренд за домашна декорација, занаети и хоби. Тоа е широко се користат во флорални занает - расте на вашата цвеќе без фрлаат вода за долго време. Исто така, тоа може да биде убав дом декоративни објект со ставање на мулти-боја кристал кал во проѕирно стакло сад. Како да го користите : 1. Се впие Кристал почвата во вода со процент на 1 : 200 за 4 часа.(не користете топла вода ) Истурете го надвор и филтер далеку вишокот на вода. Кристал почвата ќе се апсорбираат вода и да ги прошират од 1mm дијаметар до 10мм (приближни) дијаметар топката форма. 2. Изберете точниот затворен растенија .чистење на коренот, и отсечени скапани корени и листови. Се вазна,тоа е подобро стаклена вазна ,кои ќе изгледаат поубаво . и да се стави натопени Кристал почвата во неа, (кал треба да покрие половина од вазна), потоа приклучете го растенија, кога корените се опфатени, ве молиме да се изедначи на коренот со кревање растенија малку, а потоа притиснете кал да се направи тоа се компатибилни. 3. Овој производ не е отровна, нема загадување, тоа не ќе е лошо или боја каприз. 4. Што треба да се одржи овој производ во кој не постои сонце, Бидете сигурни дека Децата не можат да го добие. Тоа не може да се јаде. 5. Тоа е обновливи колку што ќе додадете вода за да ја обновите влажност на кристал почвата. Имајте на ум : вие треба да дознаете дали вашиот растение е костим за кристално почвата . кристално почвата одговараат за повеќето растенија кои растат во влажна средина. За овој Кристал Почвата,50 грама/торба(Повеќе од 3000 парчиња по торба),3 кеси,Па околу 9000 парчиња вкупно. Answer : ___________________________ Note : Со пакетот, ние ќе доаѓа со мистериозна подарок, толку повеќе ќе се купи, повеќе подароци. Ако не знаете како да расте од семе, само ве молиме да ни остават порака или пратете ни е-маил за да побара сеење инструкции. Ако сте Американски или руски купувачот и цел е повеќе од $7 , Epacket е достапна, Побезбедно и побрзо. Ако сте од друга земја.Ние ќе испрати пакет од Сингапур Пост ,Побезбедно и побрзо. Сите овие посебни услуги се бесплатни.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
800
Тип:
кристал почвата

Најдобри понуди