• Обновено
100pcs TOPAZ512 NFC ознака NDEF форматирана Достапни За Сите NFC Телефонот Употребливи Меморија 454 бајти BCM20203T512 NFC етикетата

100pcs TOPAZ512 NFC ознака NDEF форматирана Достапни За Сите NFC Телефонот Употребливи Меморија 454 бајти BCM20203T512 NFC етикетата

Rating 
DEN 1772.16

Залиха
Во магацинот.


Име на производ
Ознаки за NFC NFC Smart ознаки за NFC Налепници NFC Labels
Тип на производ
1101-06 NFC
Спецификација на производот
Антена големина
Кол.27mm
Антена Материјал
ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ + АЛ
Умре-намалување на големина
Кол.30мм
Тагови големина
Кол.30мм
Тагови Дебелина
About0.25mm(Не вклучуваат чип)
Тагови Материјал
Бакар Хартија/ Лепило Налепница
Електронски спецификации
Чип Вид
ТОПАЗ 512
Протокол
ISO/IEC 14443 НА
Оперативен фреквенција
13.56 MHz
NFC Форум Тип
NFC Форум Тип 1 Ознака
Lockable
YES
Форматирање
NDEF форматирана
Вкупните Перформанси
Читање од далечина
0-10cm
Типичен трансакција време :
Брз трансфер на податоци :
106kbit/s
Меморија
512 Бајти
Употребливи Меморија
454 бајти
Напишете издржливост
10000 циклуси
За Задржување На Податоци :
> 5 Години
Квалитет
> 100% тест
Животна средина
Лепило температура
-10 °C до 90 °C
Температурата на работа
-25 °C до 70 °C
Температура на чување
-55 °C до 125 °C
Свиткување дијаметар (D)
> 50 mm тензија max. 10 N
Статички притисок (P)
Примена
Користење на NFC уреди((како NFC мобилни телефони), Може да содржат информации или автоматски Команда (како се Отвори URL, Упатите телефонски повик, да Испратите SMS порака, Отворете некоја локална датотека или некоја апликација, итн.)
-
Обичај Други NFC Производи
Факултативна Чип
ТОПАЗ 96(NFC Форум Тип 1 Ознака)
ТОПАЗ 512(NFC Форум Тип 1 Ознака)
NXP Ultralight(NFC Форум Тип 2 Таг)
NXP Ultralight EV1(NFC Форум Тип 2 Таг)
NXP Ultralight C(NFC Форум Тип 2 Таг)
NTAG203(NFC Форум Тип 2 Таг)
NTAG210(NFC Форум Тип 2 Таг)
NTAG212(NFC Форум Тип 2 Таг)
NTAG213(NFC Форум Тип 2 Таг)
NTAG215(NFC Форум Тип 2 Таг)
NTAG216(NFC Форум Тип 2 Таг)
Infineon SLE 66 R01 PN (NFC Форум Тип 2 Таг)
Infineon SLE 66 R16 P (NFC Форум Тип 2 Таг)
Infineon SLE 66 R32 P (NFC Форум Тип 2 Таг)
Kovio 2К (NFC Форум Тип 2 Таг)
Sony Feli Ca Лајт РК-S965 (NFC Форум Тип 3 Ознака)
Sony Feli Ca Лајт РК-S966 (NFC Форум Тип 3 Ознака)
Sony Feli Ca РК-SA00·SA01 (NFC Форум Тип 3 Ознака)
NXP DESFire EV1 2к(NFC Форум Тип 4 Таг)
NXP DESFire EV1 4k(NFC Форум Тип 4 Таг)
NXP DESFire EV1 8k(NFC Форум Тип 4 Таг)
ВНАТРЕ Micro Pass 4101-2 K(NFC Форум Тип 4 Таг)
Infineon SLS 32 TLC100(NFC Форум Тип 4 Таг)
NXP ICODE SLI(NFC Тип ICODE Ознака)
NXP ICODE SLI-S((NFC Тип ICODE Ознака)
Tag-тоа HF-1 Плус (NFC Тип ICODE Ознака)
LRI2 K(NFC Тип ICODE Ознака)
Infineon SLE 66 R35(NFCA) ISO-14443 A
MF1 ICS20(NFCA) ISO-14443 A
NXP s50 на унодц(NFCA) ISO-14443 A
FM11 RF08(NFCA) ISO-14443 A
NXP S70(NFCA) ISO-14443 A
FM11 RF32(NFCA) ISO-14443 A
SRI512(Nfc B) ISO-14443 B
-, итн
Факултативна Големина
85.5*54,70*40,73*23,43*26,30*15,27*32,20*30,
50*30,25*40,25*25,30*30,35*35,38*38,45*45,
50*50,55*55 и Кол.50/45/35/30/25мм, итн
Изборен материјал :
Бакар хартија/лепило налепница/МИЛЕНИЧИЊА/ПВЦ/ABS/Силикон/PS/анти-метал апсорбирање на материјал, итн
Факултативна Занаети :
Дигитални број, Ласерски број, Баркод, QR код, итн
Факултативна печатење
Офсет печатење Свила печатење Дигитално печатење, итн
Опционални Податоци Кодирање
Веб-страницаТексттелефонски бројe-mailv Card SMS, итн
-
Зошто Да Се Купи Од Нас
1.

Основни карактеристики

Бренд Име:
HITEIOT
Број На Модел На:
ОЕМ
is_customized:
Yes

Најдобри понуди