• Обновено
RFID читач на картички оризова бела 125KHZ EM ID картичка читач на картички за пристап на системот за контрола водоотпорен читач на картички

RFID читач на картички оризова бела 125KHZ EM ID картичка читач на картички за пристап на системот за контрола водоотпорен читач на картички

Rating 
DEN 432.00

Залиха
Во магацинот.


Карактеристики на производот Крај на серијата 125 KHZ RFID читач на картички, сите усвојување на напредни rf примање коло дизајн и индустриски одделение вградени микроконтролерски контролер, во комбинација со ефикасен алгоритам за декодирање, завршувањето на 64 бита на Read - Only uem4100 компатибилен лична карта за да примите, оваа серија на читателите прима висока чувствителност, мали работат на струјата, еден dc напојување, ниска цена, со високи перформанси, итн. U се применуваат за контрола на пристап, посетеност, пријави се заштитат од кражби, патролира низ, градење на спогодба, автомобил парк систем за управување со автопат, еден цртан филм, e-commerce и други различни rfid апликации. Производ предност од 1. Метален заштитен и читателот мешање отпор способност. 2. Стабилни перформанси и напредни против замрзнување коло дизајн, анти пренапонска заштита, спречување да misconnect. 3. Користење на чист дигитален антенски базна станица чип увозот, без грешки дизајн. 4. Интелигентен звук и светло контрола на владата (сина светлина инструкции ви даде сосема нов визуелен ефект). 5. Ѕвончето звук е ѕвонење гласно и јасно, не пречки модулација. 6. Долго пренос на далечина, до 100 метри. 7. Читач на картички со смола пломби беше увезени од Јапонија, затворен тип, е погодна за внатрешна и надворешна употреба. 8. Режим на конекција на меѓународните стандарди. (во исто време поддршка WG26 и WG34, само да се стави на линија и земјата под WG26/34 префрлување може да се реализира, и практично и применливо.) 9. Во согласност со националниот стандард GB/T17626.4 / IEC61000-4-4 стандардни електрични минливи упаѓа на имунитетот тест (4000 v, 5 KHZ врховниот тест параметри). Режим на конекција BEEP линија (жолт) : ниско ниво на ѕвончето сирени Led диоди (сино) : ниско ниво на зелено светло Кабел : D0 (зелена), Д1 (бела) излез стандард Wiegand26bit/Wiegand34bit податоци На кабелот за напојување за внесување позитивни црна заштитно јаже (црвено) : 9-16 VDC сугерираат 12 VDC Технички параметри Работен режим Weigand26 Прочитајте картичка брзина Часовник интервал Индукција растојание 5-15 cm Прочитајте картичка тип на картичка за ИДЕНТИФИКАЦИЈА, Фреквенцијата на 125 KHZ/читач на картички Работна температура 25"В 75"C Работа влажност 10% до 90% Вграден-антена има Вграден LED црвено (сино) зелена двоен LED боја вградениот звучник ѕвончето EM4100 компатибилен формат поддршка картичка лична карта Работен напон DC9-16 v Работат на струјата Комуникации Weigand26 Комуникација растојание d heptyl 100 метри, 1200 метри RS485 формат, RS232 формат 10 метри, 10 метри ABA формат на Пренос начин Реално време пренос Уред боја Жолта/црна/бела/шампањ/темно сива Школка материјал на ПВЦ и пластични прскање - > внатрешна може да биде црна смола лепило (усогласеност со УЛ сертификација на заштита на животната средина целосно запечатени, епоксидна смола за да може ефективно да водоотпорен.

Основни карактеристики

Бренд Име:
ximiir
Број На Модел На:
x001
Место на Orgin:
Кина
Прочитајте картичка тип :
лична карта
Фреквенција:
125 KHZ/читач на картички
Работен режим :
Weigand26
Работен напон:
ВАШИНГТОН 9-16V
is_customized:
Yes

Најдобри понуди