• Обновено
50pcs К2 конектор UY2 телефонски кабел конектор терминали водоотпорен Жици Гел Splice Зглобовите За Телефон

50pcs К2 конектор UY2 телефонски кабел конектор терминали водоотпорен Жици Гел Splice Зглобовите За Телефон

Rating 
DEN 216.00

Залиха
Во магацинот.

Опис : К2 Wire Конектор, два жица внатрешно зглобовите на телефон капка жица на phosphor бронза со позлатен метални проводници, која ќе биде погодна за crimping алатка прикажани. Примена : за Да се Поврзете две Телефонски Линии, Податоци Сигнал Кабли, и Други Проводници. Спецификација : 1. Погоден јадрото со дијаметар : 0.4-0.9 mm 2. Сите материјали е погоден за работа во јарец со максимална температура до 80'C. 3. Сите материјали кои се користат во конектори ќе биде не-токсични и dermatologically безбедно. 4. Конектори може да задржи на електрични & механички својства во тестот во текот работна температура спектар -30o C да 70o C и влажност опсег од 0% до 95% 5. Со добар квалитет и исклучително дизајн понуда корозија-отпорни на функција за заштита на конекција против воздух и влага. 6. Материјал : Пластични Обвивка, Тоа му припаѓа на UY тип жица проводници задник splice, кој е изменета комплицирано традиционалните кабелски жица пресврт и лемење конекција 7.Тип : 2 Порт, Еден Нож 8.Количина : 50pcs Метод : 1. Вметнете две проводници посебно во две пристаништа, без одземање проводници' изолација; 2. Crimp или стискаш жолтото копче кон внатре две проводници со клешти (тука не е вклучена.); Сега ќе заврши тоа; 3. Гел-исполнет внатре дизајн ветувања воздух-тесни средина за проводници;

Основни карактеристики

Должина на кабел:
50pcs
боја:
Портокал
Пакет:
Yes
Тип:
Кабел Адаптер
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
BELNET
Тип:
2 Порт, Еден Нож

Најдобри понуди