• Обновено
Универзална 12 v на батеријата празнење заштита плоча може да биде автоматски врати излез низок напон

Универзална 12 v на батеријата празнење заштита плоча може да биде автоматски врати излез низок напон

Rating 
DEN 528.00

Залиха
Во магацинот.


Обемот на примената на овој модул : 12 V30 A батеријата анти текот на испуштање заштита одбор, едноставна и практична, и универзално, може да се каже за сите оптоварување. PCB коло големина : 72 MM*48 MM Фиксна дупка со дијаметар : 3ММ Фиксна дупка растојание : 65 MM*43 MM Главниот чип : LM358 Две, функцијата модул : Овој модул со време на чекање функцијата за автоматско обновување на излезна функција, е во батеријата под времето за 3 до 5 секунди, модулот ќе ги исклучите излез, па како да се избегне, бидејќи на голема струја на оптоварување startup батеријата напон флуктуација и misoperation, откачете го излез, ако зголемувањето на батеријата напон на напонот обвинет, батеријата ќе бидете автоматски поврзани на оптоварување, и отстранете го полначот, undervoltage притисок напон вредност и целосна моќ на вредноста со прилагодување на potentiometer прилагодување, подесување 2 вредности треба да се користи 12 V напојување и multimeter, ако не 2, купувачи не препорачуваат да се прилагоди. Пред пратката ние се прилагоди на под напон вредност на 10.5 V или така, се врати на излезниот напон вредност (целосна моќ напон) 13.5 V. За пример 1 : како што се вчита за мотор, започнете, батеријата напон ќе се променат, ова со задоцнување може да се користи, одложување од 3 до 5 секунди доволно за да се врати стабилноста на батеријата напон. На пример : кога 2 автомобил има само почеток, автомобил светла блесна, но, исто така, затоа што startup струја, батеријата напон флуктуација, и ова може да се користи со одложување, одложување од 3 до 5 секунди, што е доволно за да се врати на батеријата напон. 2, погоден за 12 V батерија, кога батеријата напонот е нормално, зелено светло е осветлена на табла, на излез е вклучен; кога батеријата празнење (помалку од 10.45), одборот автоматски ќе отстранете ја батеријата и оптоварување прекинувач, батеријата и полначот, црвен индикатор светилка, кога полно оптоварување е автоматски исклучен, полнење па циклус. 3, својата моќ : Статични : само потрошувачката на околу 100 М (на батеријата напон, кога нормално); Динамика : авто потрошувачка од околу 12 М (кога батеријата е под напон); Три предност карактеристики : 1, со светла, не постои директен ефект на заштита; 2, општа намена; 3, одборот за да се овозможи максимална 30 A струја, погоден за повеќето од 12 V батерија; 30 A се однесува на реле контакти се погодени од оптоварување тековната, не батеријата струја (капацитет). Инсталации методи како што се следниве слика (батеријата интерфејс и полнење интерфејс не се поврзани со анти заштита, инсталации, ве молиме да се прави разлика помеѓу позитивни и негативни) : Жици треба да се обрне внимание на : прво, потоа оптоварување, а потоа на батеријата, и конечно приклучен на полначот интерфејс.

Основни карактеристики

Тип:
Клима Уред Делови

Најдобри понуди