• Обновено
нови pnp 960p отворено wifi wireless ptz ip камера 4xZoom, и отворено водоотпорен ptz безбедност ip камера ноќ визија 30M

нови pnp 960p отворено wifi wireless ptz ip камера 4xZoom, и отворено водоотпорен ptz безбедност ip камера ноќ визија 30M

Rating 
DEN 5249.00
DEN 6480.00
-19 %

Залиха
Во магацинот.


Основни карактеристики

Сензор Големина:
не sd картичка, со 16g sd картичка, со 32g sd картичка, со 64g sd картичка
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Агол На Гледање (Степен):
110°
Сензор:
CMOS
Сензор Бренд:
OmniVision
Бренд Име:
NVSIP
Складирање:
Никој
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Windows 8,Windows XP
Ѕидот Заградата:
страна
Аудио Излез:
Никој
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Поддржани Мобилни Системи:
Android,iOS
Висока Дефиниција:
1.3 Мегапиксели
IR Растојание(м):
30m
Технологија:
Пан / Навалување / Зум
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Стил:
Куполата На Камерата
Конективност:
IP/Безжична Мрежа
Потрошувачка На Енергија(W):
20W
боја:
Бела
Број На Модел На:
JA-W960-WIFI
Напојување:
Нормално
is_customized:
No
Мрежен Интерфејс:
Wi-Fi/802.11/b/g
Тип:
ip камера
Инсталација:
страна
Напојување(V):
DC 12V
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01 ЛУКС
Леќа (mm):
2.8-12mm

Најдобри понуди