• Обновено
Новиот 1.0 Мегапикселна Ip Камера , 720P видео надзор Камера H. 264 Onvif за Безбедност поддршка на ТФ-Картичка

Новиот 1.0 Мегапикселна Ip Камера , 720P видео надзор Камера H. 264 Onvif за Безбедност поддршка на ТФ-Картичка

Rating 
DEN 1905.60

Залиха
Во магацинот.


Функција :
1. Висока резолуција 1/4" 1.0 Мегапикселна CMOS сензор IP мрежа камера
2. Ден и ноќ Надзор, 30 M IR растојание
3. H. 264 компресија, high definition видео пренос преку ниска мрежа bandwidth лесно
4. Повеќе мрежен протокол -TCP/IP, HTTP,FTP,NTP,RTP,ARP,ICMP,SMTP,POP3,DNS и RTCP.
5.Леќа големина : Default леќа : 3.6 mm Wi Fi Отворено Камера Безжична посебно дизајниран за паметен телефон Следење videcam 1280 x 720 Resloution 720 P 1.0 Megapixe Отворено Водоотпорен IP66 Мулти Кориснички онлајн во исто време АП config Режим ,Wi Fi Режим 2 во 1 Android Телефон , i Phone и i Pad ги следи било каде било време Движење detectiong алармот , Порака Притисни Max 64 GB Микро SD Картичка Storeage (Не вклучуваат Микро SD картичка) Ден и Ноќ Визија Вграден IR-Намалување на Onvif протокол, Работа со Onvif NVR Бесплатен СТАН "V380" ја Преземете од App Store и Google Play , Поддршка Живеат Демо videcam,
Напојување НЕ е вклучен ,кликнете на сликата подолу за да го купите одделно
Пакување Листа
1*720 P Надворешна IP Камера
1*Завртка торба
1*упатство
Q&A
1.П : која Било камера за демо?
A : Pls инсталирате V380 СТАН
2.П : Зошто V380 СТАН вели "wifi сигналот е многу слаб или лозинката е погрешна", а не откривање на WIFI?
A : Долго притискање на reset копчето, додека камерата вели ?°чека wifi конфигурација", потоа кликнете на V380 "Smart WIFI Link" за да го поставите wifi, додека се вели : "wifi поврзани"(општо решение за многу прашања)
3.П : Зошто V380 држи паѓа на Андроид Телефони како LG?
А : 1)Остава доволно капацитет да се инсталира V380(ви Препорачуваме 2 GB RAM меморија); 2) да се Провери дали V380 е најновата верзија, ако не, pls да го инсталирате повторно од av380.cn
4.П : Како да ја видите на КОМПЈУТЕР во рамките на wifi?
A : smartphone е потребно да се инсталира V380 да им помогне на NVCMS постави wifi(coz камера не Ethernet порта), чувајте ги во истиот 2,4 G WIFI.
Ако овој производ е дека треба итно, ве молиме изберете локација за подигнување на "Федекс" ЕМС Aramex. DHL Fedex ЕМС Aramex такси ние се качил преку точна пресметка, ние ви препорачуваме да ги одберете.
ПРЕВОЗОТ :
1.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 3-5 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.
2.Нашиот бесплатен превозот само се вклучени Кина пост воздух mail ,и тежина треба да биде во рамките на 2 KG. Ве молиме да забележите на Кина пост воздух mail полека.
3.Ако сакате да го испратите со ЕМС.DHL и ПРОЗОРЦИ, ќе треба да плаќаат за превозот цена.
4.Кога ние испрати стоката , ние ќе се одговорни за проблем во Кина Царинските и купувачот треба да се одговорни за проблемот во купувачот е земја на Царинската управа.
5.Ќе трага на стока на интернет по испраќањето на стоката 1-2 работни дена.
6.Ве молиме проверете ја вашата стока со превозот на компанијата лице во лице кога ќе ја прими стоката.
7.Ако најдете камерата е изгубена или оштетена на начин.

Основни карактеристики

Сензор Големина:
16G, 720P, 64G, 32G
Потрошувачка На Енергија(W):
8w
Технологија:
Инфраред
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Сензор:
CMOS
Сензор Бренд:
OmniVision
Складирање:
Никој
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Windows 8,Windows XP
Напојување(V):
12v
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
Аудио Излез:
Никој
Број На Модел На:
надворешна ip камера
Поддржани Мобилни Системи:
Android,iOS
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Конективност:
IP/Безжична Мрежа
Стил:
Куполата На Камерата
боја:
Бела
Напојување:
Нормално
Тип:
ip камера
Мрежен Интерфејс:
Wi-Fi/802.11/b/g
Леќа (mm):
3.6 mm
Бренд Име:
NVSIP

Најдобри понуди