• Обновено
ГАРАНЦИЈА 58mm Реверзибилна Леќа Худ + CPL + УВ Филтер за Полнење за Олимп E-510 Е-410 E-5, E-600, E-450, Е-620, E-30, dslr фото

ГАРАНЦИЈА 58mm Реверзибилна Леќа Худ + CPL + УВ Филтер за Полнење за Олимп E-510 Е-410 E-5, E-600, E-450, Е-620, E-30, dslr фото

Rating 
DEN 340.00
DEN 405.12
-16 %

Залиха
Во магацинот.


почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,
ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,
се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.
во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,
ве молиме запомнете-мејл до мене ,јас ќе ви помогне
имајте пријатен ден! почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,
Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет. Се надеваме дека ќе купи со доверба!
100% ГАРАНЦИЈА 10 КОМПЈУТЕРИ 72mm 72 mm УВ + FLD + CPL Филтер Леќа Заштитник за Canon EOS 650 D 550 D 1100 D 600 D 450 D 500 D 350 D US$ 99.99 /многу
10 парчиња / многу
100% ГАРАНЦИЈА 10 X EW-60 C + И-60 Посветен Леќа Худ во Собата за CANON EF 18-55мм & 55-250mm US$ 59.99 /многу
10 парчиња / многу
100% ГАРАНЦИЈА 10 X 3 in1 Чистење на Полнење+ Lenspen ЛП-1 Пенкало За сите dslr фото камера на Canon Nikon Олимп US$ 65.99 /многу
10 парчиња / многу
100% ГАРАНЦИЈА на курирската служба DHL 50 X НОВ Објектив Чистење на Системот LENSPEN mini PRO 2 Леќа Чистење Пенкало за canon nikon US$ 169.99 /многу
50 парчиња / многу
100% ГАРАНЦИЈА 10 X 12pcs Strobist Флеш Боја картичка diffuser Осветлување Гел Pop-Up Филтер за камерата US$ 59.99 /многу
10 парчиња / многу
100% ГАРАНЦИЈА 10 X НОВ Објектив Чистење на Системот LENSPEN mini PRO 2 Леќа Чистење Пенкало за canon nikon US$ 39.99 /многу
10 парчиња / многу
100% ГАРАНЦИЈА EW-60 C + И-60 Посветен Леќа Худ во Собата за CANON EF 18-55мм & 55-250mm US$ 7.99 /парче
100% ГАРАНЦИЈА 1 buc 52mm 52 мм УВ + FLD + CPL Филтер Леќа Заштитник за canon nikon pentax sony dslr фото камера US$ 9.59 /парче
Опис
На Реверзибилна Бајонет-Завртка Планината Petal Леќа Худ е уникатно дизајниран да ги заштити против
несакани скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот.
На завртката нишка на објективот худ е лесно да се додадат на филтерот нишка на објективот и може да се јават монтирани
за да се намали просторот се користи кога складирање. Сенката е направен од крути пластични која исто така ќе го заштити вашиот објектив од оштетувања предизвикани од шокови.
Главната функција на објективот худ е да сенка на објективот од скитници светлина, подобрување на вашиот контраст и квалитет на сликата. Но
тоа, исто така, ќе ги штити пред барел од неизбежното влијание против ѕидови, вратата рамки, и други реални пречки
и во inclement времето, тоа може да помогне во одржување на влага или правец на разнесени остатоци исклучување на леќите.
Инсталација :
* Ротирање заклучување-прстен да се изложуваат на нишка е монтажа нишка
* Прикачете го аспираторот со адаптер со нарезници на филтер или леќа нишка
* Ротирање заклучување-прстен назад за да се поправи на хаубата на тема
* Хауба дел и планината тоа за употреба и обратно за складирање
Спецификации :
* Леќа Дијаметар : 58mm
* Боја : Црна
Бренд НОВИ 58mm CPL Кружни Polarizer Филтер со Филтер Случај
Овој Бренд Нови Кружни Polarizer Филтер може да ви помогне да се елиминира и контрола на износот на одблесокот предизвикани кога снимање преку рефлексивни површини и вода.

Основни карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
за камерата
Бренд Име:
KEFU
Тип:
cpl ув хауба
боја:
Црна
Брод:
слободни
квалитет:
Висок
За камерата:
за Canon nikon pentax sony
Објектот:
58 mm CPL УВ ФИЛТЕР+леќа хауба
Тежина:
0.25
is_customized:
Yes

Најдобри понуди