• Обновено
ТОПЛА ПРОДАЖБА!! 2000W Исклучување Мрежа Инверторот Чиста синусен облик Инверторот DC110V Текст Сончевиот Ветар Инверторот 2000W

ТОПЛА ПРОДАЖБА!! 2000W Исклучување Мрежа Инверторот Чиста синусен облик Инверторот DC110V Текст Сончевиот Ветар Инверторот 2000W

Rating 
DEN 11878.00
DEN 12635.52
-6 %

Залиха
Во магацинот.


ТОПЛА ПРОДАЖБА!! 2000 W Исклучување Мрежа Инверторот Чиста синусен облик Инверторот DC110 V Текст Сончевиот Ветар Инверторот 2000 W
Широк Опсег На Примена
1. Патување Превозникот Опрема Серија : воени возила, полициски автомобили, амбулантни возила, бродови, семафори итн;
2. Индустриска Опрема Серија : сончевата енергија, ветерна енергија, гас сијалици со празнење, итн;
3. Канцеларија Серија : компјутери, принтери, препишувач, скенери, дигитални камери, и др.;
4. Кујна Апаратот Серија : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн;
5. Апарати за домаќинство Електрични апарати : електрични фанови, правосмукалки, климатизација, осветлување и др;
6. Алат Серија : Пили, машини за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, ет.
Технологија Параметри Табела
Главниот Технички Моменти
1. Со користење на напредни Двојно-ПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелигентна контрола на технологијата, со карактеристики на висока сигурност и ниска неуспех;
2. Чиста синусен облик излез, со силен капацитет и широк апликации;
3. Совршен за заштита на функции (заштита од Преоптоварување, Внатрешни текот температура заштита, Излез краток спој заштита, Текст под-напон заштита, Текст текот-напон заштита, итн.) во голема мера се подобри производи' сигурност;
4. Внатрешни ПРОЦЕСОРОТ централизирана контрола и SMD Технологија дозволува мали димензии и мала тежина;
5. Од страна на ПРОЦЕСОРОТ контрола на работната состојба на вентилаторот за ладење, својата интелигентна контрола може во голема мера да го продолжат фан е услуга живот, зачувување на енергијата и за подобрување на работа ефикасност;
6. Мали работи на бучава, и висока ефикасност.
Детали За Производот
Дизајнерски Детали
1. Кинески "безбедно стандард GF 004" "мрежа стандард GF004" "електромагнетна компатибилност стандарди GB/T 17626";
2. Американската "безбедност стандард УЛ 1741" "мрежа стандард IEEE 1547" "Електромагнетна Компатибилност FCC Pt.15";
3. Германски "безбедност стандард EN 62109-1/-2" "мрежа стандард VDE 4105" "EMC стандарди EN 61000-6-X".

Основни карактеристики

Излез Тип На:
Еден
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
48*17*10cm
Влезен Напон:
110V
Излезниот Напон:
100/110/120VAC или 220/230/240VAC
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тежина:
5.78Kg
Број На Модел На:
HX-2000PS
Излезна Моќност:
2000W
Тип:
Off-grid Инвертери
Излезен Напон Бранови:
чиста синусен облик
Waveform Изобличување:
Кратко-circut Заштита :
Осигурач
Гаранција за квалитет:
2 Години Бесплатно Maintanence
Сертификати:
CE, ROHS FCC

Најдобри понуди