• Обновено
3 фаза 380V 90KW Фреквенција инвертер/VSD/фреквенција конвертор/ac диск/AC мотор

3 фаза 380V 90KW Фреквенција инвертер/VSD/фреквенција конвертор/ac диск/AC мотор

Rating 
DEN 102509.00
DEN 107904.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.

3 фаза 380 V 90 KW Фреквенција инвертер/VSD/фреквенција конвертор/ac диск/AC мотор
1.Излезна Моќност : 90 kw
2.Номинална струја : 176 A
2.Номинална Фреквенција : 50hz
3.Фрекфенција Опсег : 0~300 Hz
4.Влезниот Напон Спектар : тројно фаза (3 фаза) 380 V±15%
5.Излезен Напон Спектар : 3 фаза 380 V±15%
6.Контрола начин : Отворете јамка вектор за контрола(SVC) V/F контрола
7.Почнувајќи вртежен момент : G тип машина : 0.5 Hz/150%( SVC)
8. Основната Функција : Брзина следење,ПИД контрола,авто брзина надомест,AVR,вртежен момент контрола.време контрола, мулти-брзина избор итн
9.Дигитален Дисплеј/Статус ldicator : Приказ фреквенција.брзина на струја.напон ,напред/назад,грешка итн
10.Основната функција : Контрола и прилагодете ја брзината на ac моторни
Пакување : 1 парче фреквенција инвертер; 1 парче англиски Оперативен Прирачник
Pls answer : ___________________________ note : Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз даночни
Плаќање
1.Ве молиме да направи плаќање преку Обезбеди плаќање однапред. .
2.ве молиме, напишете ја вашата детални испорака адреса ,информации за контакт и телефонски број за плаќање,тоа е многу важно да се достави пакет успешно.Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Aliexpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат. Специјално, за руски клиент, мора да го напишете целото име и презиме на(прво името , middel име, презиме) за користење на EMS ПРЕВОЗОТ . Ви благодариме многу.
3. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход . Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Испорака
1.Сите пакет е стандардна хартија кутија за пакување или дрвена амбалажа за големата цел.
2.Pls забелешка датум на испорака користење на различни Изрази , па pls го изберат правото испораката според вашите потреби .
3.Ако се подготват за голема цел ,ве молиме контактирајте со нас ако сакате испораката од страна на воздух или океан.
Повратни информации
вашиот позитивен фидбек е високо ценет.Ние гарантираме за квалитетот на нашите производи. Секој објект ќе се провери внимателно пред породувањето. Ве молиме контактирајте со нас веднаш, ако постои било каква причина се чувствувате. Ние секогаш ќе се потрудиме да се направи на задоволството на клиентите.
Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме љубезно ве молиме да оставите позитивен пет ѕвездички повратни информации за нас, Тоа е многу важно за нас . Ви благодариме многу однапред.
Контактирајте со нас
Ние ќе одговори на вашиот прашањата како веднаш како е можно.Сепак,ве молиме имајте на ум дека имаме 12-16 часа време разлика
со западна Европа и 8 часа временската разлика со U.

Основни карактеристики

Излез Тип На:
Тројно
is_customized:
Yes
Големина:
630*380*290mm
Влезен Напон:
3 фаза 380V±15%
Излезна Струја:
176A
Излезниот Напон:
3 фаза 0-380V±15%
Фрекфенција:
0~300Hz
Тежина:
51KG
Број На Модел На:
VTP8-090-G3
Излезна Моќност:
90KW
Тип:
AC-DC-AC Инвертор
Номинална Фреквенција:
50Hz/60Hz

Најдобри понуди