• Обновено
14A 5-32V 200KHz Високо-Моќ Автоматско Чекор НАГОРЕ/Надолу Модул LTC3780 Автомобил PC Автомобил Лаптоп Напојување Конверзија Ефикасност До 98%

14A 5-32V 200KHz Високо-Моќ Автоматско Чекор НАГОРЕ/Надолу Модул LTC3780 Автомобил PC Автомобил Лаптоп Напојување Конверзија Ефикасност До 98%

Rating 
DEN 959.52

Залиха
Во магацинот.


Функција : 1. Широк влезниот напон спектар : 5 - 32 V 2. Излезен напон : може да се прилагоди помеѓу 2 - 24 V(исто Така може да избере фиксна напон (2 ~ 24 V може да се изберат), ве молиме да се објасни кога ќе ги нарачате.Стандардно превозот е прилагодлив 3. Континуирана Излезна Струја : 12 A, максимална 14 A (текст 14 V, излез 12 V). 4. Користи напредни синхрони исправање, на конверзија ефикасност до 98% 5. Оперативен Фреквенција : 200 KHz 6. Излез над-струја, краток спој заштита, излез краток спој не се плаши дури и на крајот, на коло автоматски ќе се заштити 7. Влезови со 15 A осигурач, Cadogan мерка на безбедност 8. Чип со прегреат заштита, во текот-температура автоматски ќе престане да работи 9. Текст undervoltage заштита, за да престане да работи кога влезниот напон е помал од 4.5 V 10. Нема текст обратна поларитетот заштита, влез и излез обратна ќе изгори, мора да се поврзете во право позиција. 11. Мек старт функција за да се обезбеди моќ процес, без префрлување напон 12. Овозможи директна контрола на излезниот напон прекинувачи, јасна земјата да се затвори го излезниот напон, предметот оди во sleep mode. Не поврзани (варијабилна) се отвора излез. 13. Влезови и излези се користи LC филтер, како и употребата на големи капацитети висока фреквенција керамички кондензатори и ниска отпорност electrolytic кондензатори од Тајван, обезбедувајќи многу низок влез и излез бран. Текст 14 V, излез 12 V10 A Бран ≤ 30m Vp-стр. Особено во автомобилската апликација услови, не се меша со други уреди 14. Полно оптоварување температура се зголеми : од 50 °, испорака е инсталиран heatsink да се зголеми на топлина дисипација 15. Индустриски температурата на работа опсег : -45 ~ +85 ° 16. Јачина на звук : 85 X48 X25mm (должина X ширина X висина) 17. Конекција : Терминал Вид Типичен излезна струја и моќ( собна температура 25 степен , отворено природни ) Апликација примери : 1.Напојување за возило опрема, автомобилот ќе биде нестабилен и бучни на 12 V, претворени во стабилна, чиста 12 V излез, за да автомобил MP3, MP4, GPS, медија плеери, мобилни телефони, компјутери и друга опрема за погон на возилото. 2.DIY на прилагодливи DC напојување, 12 V влез поврзан со напојување, излезниот напон може слободно да се прилагоди меѓу 0.8 и 24. Може да се користи за одржување на напојување може да се користи за различни лабораториски, едноставен, економичен, погоден за сите видови на електронски ентузијасти. 3.Лаптоп електричен автомобил за нестабилност на автомобилот и бучни 12 V, напон поттик за книги се потребни, како што се 16 V, 19 V, 20 V. Белешки : 1.Пред купување на производи, ве молиме пријатели внимателно прочитајте ги информациите што ги обезбедуваат првите 2.Електронски DIY бара одредена стручност и способност, ве молиме бидете сигурни да се запознаете со параметри и жици модули, итн.

Основни карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
101 - 200W
Тип:
DC/DC Конвертори
Големина:
85X48X25mm
Влезен Напон:
DC 5 - 32V
Излезна Струја:
12A
Излезниот Напон:
DC 2 - 24V
Фрекфенција:
200Khz
Тежина:
0.1KG
Број На Модел На:
Опис

Најдобри понуди