• Обновено
Најпродаван 230v ac водоотпорен dc 22-50v 1200w мрежа тај микро соларни инвертер

Најпродаван 230v ac водоотпорен dc 22-50v 1200w мрежа тај микро соларни инвертер

Rating 
DEN 9677.00
DEN 10752.00
-10 %

Залиха
Во магацинот.

Најпродаван 230v ac водоотпорен dc 22-50v 1200w мрежа тај микро соларни инвертер
TEG-1200 W Користење IP65 водоотпорен насочат дизајн, тоа може ефикасно да се спречи површински на површинска ерозија, изградена-во високо-перформанси Максимална Моќност Точка Следење () Функција,што е подобро во можност за следење на промените во сончевиот луминозноста и контрола на различни излезна енергија, ефикасно да се фати и да се соберат сончева светлина. AC електрична енергија пренос користење на задната пренос на технологија, е еден од нашите патентирана технологија, инвертер излезна моќност може да обезбеди оптоварување приоритет употреба; дополнителна електрична енергија на мрежа, ефикасна употреба на инверторот на енергија емитирана, пренос на Електрична енергија го оценувате до 99%.
Карактеристики :
* Со високи перформанси максимална моќност точка следење ()
* Обратна сила пренос
* Интелигентни мониторинг управување со
* Input /output е целосно изолирани за заштита на електрична безбедност
* Повеќе паралелни редење
* Поедноставување на одржување (корисникот здрав)
* Работа и ниски трошоци за одржување
* Флексибилен инсталација
Параметри
Внесување На Податоци
TEG-1200 W-IP65-120 VAC/230 VAC
Се препорачува внесување на моќ
1200 Watt
Препорачуваме употреба на PV модули
4*300 W/Вмп>34 V/Voc
Максимална текст DC напон
50 V
Врв моќ за следење напон
25-40 V
Оперативен Напон Спектар
17-50 V
Min / Max start напон
22-50 V
Максимална СТРУЈА краток тековната
80 A
Максимална Текст Тековната
54.4 На
Излез На Податоци
120 VAC тип
230 VAC тип
Врв излезна
1200 Watt
1200 Watt
Номинална излезна моќност
1150 Watt
1550 Watt
Номинална излезна струја
9.58 На
5 A
Номинална напон спектар
80-160 VAC
180-260 VAC
Номинална фреквенција на опсегот
57-62.5 Hz
47-52.5 Hz
Фактор на моќност
>96%
>96%
Максимална единиците на гранка коло
3 PCS(Една фаза)
5 PCS(Една фаза)
Излез Ефикасност
120 VAC тип
230 VAC тип
Статички MPPT ефикасност
99.5%
99.5%
Максимална излезна ефикасност
92 %
92%
Ноќ на време потрошувачка на енергија
THD
Надворешноста
Температурата
-40 C на +60 C
Температурата на работа опсег (инверторот внатре)
-40 C на +82 C
Димензии (W*H*D)
370mm×305mm×38mm
Тежина
2.85 kg
Водоотпорен Оценка
IP65
Ладење
Авто-ладење
Функција
Комуникација Режим
Моќта Линија
Моќност на преносот на чекање
Обратна трансфер, оптоварување приоритет
Систем За Следење
Цел живот за слободни
Електромагнетна компатибилност
EN50081.part1 EN50082.part1
Мрежа нарушување на
EN61000-3-2 Безбедност EN62109
Мрежа за откривање
DIN VDE 1026 UL1741
Сертификат
CEC,CE Националниот патент технологија
Ви благодариме за посетата на нашата продавница и цел на нашите производи! Кога ќе се направи нарачката, ве молиме обрнете внимание на следново прашање :
1.

Основни карактеристики

Излез Тип На:
Еден
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
370mm*305mm*38mm
Влезен Напон:
22V-50V DC
Излезна Струја:
9.58 A/5A
Излезниот Напон:
90V-130/190~260V AC
Фрекфенција:
48Hz-63Hz
Тежина:
1.53kg
Број На Модел На:
TEG-1200W-IP65
Излезна Моќност:
0-1200W
боја:
Бела
статус:
100% нови
Водоотпорен стандард:
IP65
Пакување:
Стандардна Извоз Пакување Картон
Максимална текст DC напон:
50V
Врв моќ за следење напон:
22-50V
Номинална моќност:
1200W
Ладење начин:
Природно Ладење
Функција:
MPPT
Фактор на моќност:
>96%

Најдобри понуди