• Обновено
LM2596 LM2596S Моќ Модул + LED Voltmeter DC-DC Прилагодливи Чекор Надолу Напојување на Модулот со Дигитален Дисплеј Buck

LM2596 LM2596S Моќ Модул + LED Voltmeter DC-DC Прилагодливи Чекор Надолу Напојување на Модулот со Дигитален Дисплеј Buck

Rating 
DEN 143.04

Залиха
Во магацинот.


LM2596 LM2596 S Моќ Модул
Опис
•Модул Модел : LM2596 Buck Конвертор + Voltmeter
•Сечење Големина : 66mm x 35mm
•Влезен Напон : DC 4.0~40 V
•Излезен Напон : 1.25 V~37 V (континуирано прилагодливи, влезниот напон мора да биде на ум 1 V повисока од излезниот напон)
•Излезна Струја : 2 A(нормална и стабилна), 3А Max.
•Бранување Фреквенција : За 150 Khz
•Бранување Врв : За 100m V
•Дисплеј Во Боја : Црвена
•Волтметар Грешка : ±0.1 V
•Мерка Опсег : 4~40 V (за измери точно, ве молиме да се осигурате дека влезниот напон е повеќе од 4 V)
• * * ВО+ : Текст Postive
• * * ВО- : Текст Негативни
•Од+ : Излез Postive
•Надвор : Ouput Негативни
Карактеристики
•На копчето за вклучување влезниот и излезниот напон
•зелено светло : мерење на излезниот напон
•црвено светло : мерење на влезен напон
•со терминал и да ја задржат жица за поврзување на жици точка

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Тип:
Регулатор На Напон
Бренд Име:
Вашиот Цие
Состојба:
Нови

Најдобри понуди