• Обновено
5pcs/многу 12V 5V Универзална Lossless WAV Модул Радио Спикер MP3 Декодерот Одбор Lossless Аудио Декодер MP024

5pcs/многу 12V 5V Универзална Lossless WAV Модул Радио Спикер MP3 Декодерот Одбор Lossless Аудио Декодер MP024

Rating 
DEN 1874.00
DEN 1972.80
-5 %

Залиха
Во магацинот.


12 V 5 V Универзална Lossless WAV Модул Радио Спикер MP3 Декодерот Одбор Lossless Аудио Декодер MP024
Опис :
Карактеристики :
поддршка надворешни сигнал префрлување. ПОМОШЕН може да се контролира големината на јачината на звукот
поддржува премотување напред, брзо премотување назад(далечински управувач долго притискање на или под песна копче)
поддржува USB/SD/FM/ЛИНИЈА автоматско префрлување.
поддржува MP3/WMA/ lossless WAV песни.
поддршка за USB/ SD картичка префрлување, претходната песна, на следната песна, брзо напред, брзо назад, да ја прилагодите јачината на звук, EQ, плеј / пауза, прекинете, еден повтори, неми, исклучување, директна песни.
поддршка за да ја прилагодите јачината на звук, EQ, плеј / пауза, неми, исклучување.
поддршка на FAT16, FAT32 датотечен систем .
поддржува MP1 Layer3, MP2 Layer3, MP3 Layer3 верзија на песната.
поддршка 32-320 kbps MP3 песни.
поддршка моќ-исклучување мемориска функција : песни и обемот на меморијата пред power play.
Бидете внимателни :
1,12 (7-12) V врска : на 2 P на коло седиште поврзани 12 V моќност (GND основани, +12 V);
Тековната 600 MA-1А, тековната не е доволно ќе го прескокне или далечинска контрола е ефективна феномен (доколку овој проблем, ве молиме проверете ја вашата енергија);
Напон не може да биде повисока од производи потребни напон максимална штета на друг начин главната чип и поврзаните компоненти,! Внимание, ве молам.
2, FM : МРАВКА заварување дупка е поврзан со FM радио антена;
3, аудио излез : 5 P ред седиште според audio output R/L/GND; со вашата моќ засилувач одбор е посебно поврзан односно на R/L/GND. Или ПОМОШЕН текст дупка
4, аудио влез (ПОМОШЕН) : 3 P ред седиште според аудио влез L-ВО/GND/R-ВО
5.Ние ќе се поврзете на моќ обратна заштита во линија, пред пратката, снабдувањето со електрична енергија е поврзан назад во краток период на време нема да се оштети производот.
6, според 12 V напојување, зголемување на flyback capacitor во снабдувањето со електрична енергија на текст крајот на 12 V, и тековната ограничување отпор, се направи моќ постабилна работа поефикасно
7, ако измена на автомобил, се во потрага за CD-то во аудио сигнал линии, кога не се сигурни која линија е аудио влез случај,
предложените декодирање одбор аудио излез линија на секоја серија на electrolytic кондензатори во 10 UF,заштита на декодира аудио излезен модул.
Забелешка : Овој далечински контролер не содржи копчето батеријата,како батерија cann не испрати,pls се подготви батеријата со себе.Ви благодариме за вашето разбирање.
Пакет Се Вклучени :
5 * MP3 декодира одбор
5pcs/број 6 Копче MP3 Декодира Одбор Bluetooth MP3 Декодерот Модул Lossless WAV Декодира Одбор US$ 53.40 /многу
5 парчиња / многу
5pcs/многу Hands-free Телефон со Bluetooth MP3 Двојно Декодира Одбор Моќност Засилувач Bluetooth Декодер Модул US$ 72.

Основни карактеристики

Тип:
Регулатор На Напон
is_customized:
Yes
Бренд Име:
ReYeBu
Напон:
9-12V
Состојба:
Нови
Примена:
VCD/DVD Плеер
Број На Модел На:
MP3 декодира одбор

Најдобри понуди