• Обновено
10pcs/многу MCU 8BIT 8032 256KB ФЛЕШ 80TQFP UPSD3354D 40U6 UPSD3354D-40U6

10pcs/многу MCU 8BIT 8032 256KB ФЛЕШ 80TQFP UPSD3354D 40U6 UPSD3354D-40U6

Rating 
DEN 8160.00

Залиха
Во магацинот.


MCU 8 BIT 8032 256 KB ФЛЕШ 80 TQFP UPSD3354 D 40 U6 UPSD3354 D-40 U6 Core Процесор 8032 Core Size 8-Бит Брзина 40 MHz Конективност јас⊃2;C, Ir DA, SPI, UART/USART периферни уреди LVD, POR, PWM, WDT Број на I/O 45 Програма Меморија Големина 288 KB (288 K x 8) Програма Меморија Тип ФЛЕШ EEPROM Големина - RAM меморија Големина 32 K x 8 Напон - Набавка (Vcc/Vdd) 4.5 V ~ 5.5 V Податоци Конвертори A/D 8x10b Осцилатор Тип Внатрешни Температурата на работа -40°C ~ 85°C (ТА) Пакет / Случај 80-LQFP Снабдувач Уред Пакет *

Основни карактеристики

Температурата На Работа:
Стандард
Бренд Име:
Достоен Електроника
Моќ Дисипација:
Стандард
Број На Модел На:
UPSD3354D-40U6
Напон:
Стандард
Состојба:
Нови
Тип:
UPSD3354D-40U6

Најдобри понуди