• Обновено
LM2577 DC-DC Зголеми Чекор До Модул Конвертор Дигитален Voltmeter Екранот волтметар 3А Излез 3-34V на 4-35V

LM2577 DC-DC Зголеми Чекор До Модул Конвертор Дигитален Voltmeter Екранот волтметар 3А Излез 3-34V на 4-35V

Rating 
DEN 155.52

Залиха
Во магацинот.

LM2577 DC-DC Зголеми Чекор До Модул Конвертор Дигитален Voltmeter Екранот волтметар 3А Излез 3-34 V на 4-35 V Основните Параметри Модул Својства : не-изолирани чекор-up модул Влезен напон : 3-34 V Излезен напон : прилагодлив (4-35 V) Излезна Струја : 2.5 (МАКС) на Текст на струјата : 3А (МАКС) на Текст : ВО + внесување позитивни ниво, ВО-текст негативни Излез : ОД + излез позитивно ниво, ИЗЛЕЗ-излез негативни Прилагодување метод : првиот точен влезен моќ (3-34 V, помеѓу), потоа multimeter да се следи и да се приспособат на potentiometer излезниот напон Излезен Напон : 4-35 V континуирано прилагодливи Карактеристики 1. со волтметар екранот, voltmeter грешка од ± 0.1 V, опсег 0-40 V. (Забелешка : за Да се осигура точноста voltmeter, ве молиме да се осигурате дека влезниот напон е 3 V или повеќе) 2. Допир на копчето да се префрлиш на влез или излез напонски мерења и има светлината на екранот кој се мери напони 3. има моќ-надолу мемориска функција, покажува дека коло напон вредност се мери за последен пат по моќ 4. Притиснете допир на копче за 3 секунди за да го исклучите LED екранот, допрете го копчето повторно за да го вклучите LED дисплеј 5. со терминалот, а не железо, исто така може да биде лесен за употреба, и за задржување на жицата врска точка 6. Максимална излезна струја до 2.5 A.

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Тип:
Регулатор На Напон
Бренд Име:
Вашиот Цие
Број На Модел На:
lm2577
Состојба:
Нови

Најдобри понуди