• Обновено
4S 30A Висока Тековната Li-ion Литиум Батерија 18650 Држачи за Заштита Одбор Модул 14.4 V 14.8 V 16.8 V Overcharge Над Краток Спој

4S 30A Висока Тековната Li-ion Литиум Батерија 18650 Држачи за Заштита Одбор Модул 14.4 V 14.8 V 16.8 V Overcharge Над Краток Спој

Rating 
DEN 150.00
DEN 157.92
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Опис :
1. Модул име : 4 string литиум батерија заштита одбор
2. Модуларната природа : литиум полимер батерија заштита одбор
3. Overcharge откривање напон : 4.25 ± 0.025 V
4. Overcharge ослободување напон : 4.15 ± 0.05 V
5. Во текот на испуштање на детекција на напон : 2.50 ± 0.08 V
6. Со текот на испуштање престанок напон : 3 ± 0.1 V
7. Прекуструјна : 20-30 A
8. Работат на струјата : 15 A (физичко ладење : 10 A, плус топлина мијалник : 15 A, максималната моментален струја : 30 A)
9. Престанок услови : ослободување на заштита состојба потоа автоматско обновување, без активирање (изборен полнач за да ја активирате)
10. Главни функции : на overcharge заштита функција, overdischarge заштита, кратки-коло заштита, во текот тековната заштита.
11. Работна температура : -40~+85 степени (висока температура средина и ве молиме да се зајакне зрачи)
12. Конекција : заварување излез
13. Модул големина : 50mm*22mm*4mm
Апликации :
Заштитни одбор може да се користи како номиналниот напон на 14.4 V, 14.8 V, 16.8 V четири серија на литиум полимер батерија група, четири серија на 18650 литиум батерии како overcharge и во текот на испуштање, краток спој заштита. Без активирање на функцијата во моќта апликација за високо моментален струја,а во инверторот апликација за да се избегне лажни предизвикувајќи заштита.Така таа ќе го користи повеќе погодно.
Белешка : Ниеден дел дизајн на грбот, може да биде прикачен на топлина мијалник за да се обезбеди висок тековната работа на ситуацијата за долго време.

Основни карактеристики

Бренд Име:
IS
Тип:
Регулатор На Напон
Број На Модел На:
4S 18650 Полначот одбор
Напон:
како детали
Температурата На Работа:
-40 ~ 85 целзиусови степени
is_customized:
Yes
Состојба:
Нови
Моќ Дисипација:
Никој
Примена:
Електронските Кола
Прекуструјна:
20-30A
Модулот име:
4 string литиум батерија заштита одбор
Модуларната природа:
литиум полимер батерија заштита одбор

Најдобри понуди