• Обновено
SI4730 V2.0 FM/AM Двојна Бенд Радио Модул

SI4730 V2.0 FM/AM Двојна Бенд Радио Модул

Rating 
DEN 136.00
DEN 143.04
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Опис : SI4730 е најновата развој и производи со високи перформанси FM / am (FM/AM) dual band радио модул,со користење на Силициум ЛАБОРАТОРИИ сите дигитални COMS единствен чип интегрирано коло SI4730.Изградена во дигитален фреквенција подесување и DSP декодер, поддршка за дигитален аудио излез и примање на RDS функција.Општи I2 C и SPI автобус контрола на владата, СУМ поддржува loop антена и феритни бар антена.Висок примање на чувствителност, силна анти-мешање способност, помал број надворешни компоненти, мал волумен, ниска потрошувачка на енергија, ниско ниво на бучава, ниска цена, едноставен за користење и сл.Е лесен за користење и високи перформанси за цена сооднос единствен чип двоен режим радио модул. А, глобалната ФМ бенд (76108 MHz) и СУМ бенд (525-1710 KHz) се компатибилни. Б, ниско ниво на бучава, со голема чувствителност (2.2 ув), силни анти-притискање на способност, помалку надворешни компоненти, мала големина (11 x 11mm), едноставни за употреба. C, изградена-во LDO моќ корекција модул,слободни дебагирање, низок напон, ниска потрошувачка на енергија, широк снабдување опсег на употреба (2.75.5 VDC). D, со користење на PLL фреквенција стабилизација технологија, DSP дигитален сигнал процесор, дигитален FM стерео декодер и дигитални фреквенција подесување функција. E, изградена-во LDO моќ корекција модул. Бесплатни дебагирање, ниска цена, со висок перформанс цена сооднос. F. Изграден во напредни VCO (напонско контролиран осцилатор фреквенција синтеза), AFC (автоматски фреквенцијата, контрола), AGC (автоматски се здобијат со контрола) коло. G, програмабилни референтен часовник, дигитални волумен,исклучете контрола и бучава сузбивање. Ж, СУМ поддржува различни спецификации за широк спектар на феритни бар антена и loop антена.FM поддршка 10 CM PCB одбор краток антена дизајн. Јас, генерален I2 C (2-жица) автобус контрола (во овој модул не SPI 3-Жица АВТОБУС на чекање, не го поддржува) J, интелигентни firmware надградба функција. Пакет Се Вклучени : 1 * Dual-Band Радио Модул
1.Сите наши Предмети ќе биде предаден во рок од 2-7 дена на расчисти исплата.
2. Ние ќе брод на defualt адреса во Aliexpress,ако не информира нас.
1.Ако имате некој проблем, за боја, квалитетот или другите, ве молиме слободно падна контактирајте со нас пред да ни остави неутрален/негативна повратна информација. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне. 2.Ние треба вашата поддршка и доверба. Ние ќе ви обезбеди најдобра услуга. 1.Ако објектот е на пат,ве молиме почекајте неколку дена трпеливо.ако го загуби или returnded, ние ќе го препрати или наплата . 2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот можеме да ја/наплата , или да се направи попуст за вас, откако ќе ја напушти ни прашање за објектот

Основни карактеристики

Тип:
Регулатор На Напон
Број На Модел На:
Dual Band Радио Модул
is_customized:
Yes
Бренд Име:
ReYeBu
Состојба:
Нови

Најдобри понуди